Залишити «військовий» ПДФО у громадах закликала центральну владу Івано-Франківська міськрада

На позачерговій сесії Івано-Франківської міської ради депутати закликали центральну владу залишити «військовий» ПДФО у громадах. Ці кошти мають намір використовувати на військові потреби. “Обмеження...

На позачерговій сесії Івано-Франківської міської ради депутати закликали центральну владу залишити «військовий» ПДФО у громадах. Ці кошти мають намір використовувати на військові потреби.

“Обмеження місцевого самоврядування, зрив децентралізації через позбавлення бюджетів громад податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) – неприпустимі. Не витримують критики аргументи, ніби саме ці кошти будуть іти військовим. Насправді відібрані у місцевих громад кошти будуть йти не військовим, а двом відомствам, де контроль за їх використанням буде дуже ускладненим: Державну службу спеціального зв’язку та захисту інформації (ДСТЗІ) і Міністерство стратегічної промисловості”, – прокоментував на сесії рішення депутатів Ігор Кінаш.

Франківські депутати вимагають не позбавляти місцеві громади надходжень та при допрацюванні законопроєктів №10037 та №10037-2 передбачити, щоб:

– 70% коштів з ПДФО військових спрямовувались місцевими громадами на потреби військових, за поданням військових частин;

–  30% коштів з ПДФО військових – спрямовувались місцевими громадами на облаштування захисних споруд;

–  100% коштів Дорожнього фонду, який слід передати до основного фонду Держбюджету, – спрямувати на бюджетне кредитування військової промисловості.

“У першому читанні в цьому державному бюджеті вже враховано те, що з 1 січня 2024 року не буде військового ПДФО в органах  місцевого самоврядування. Тому потрібно зробити все можливе, щоб діалог таки відбувся. Я хочу пояснити, чому кошти, які будуть йти в місцеві громади – будуть спрямовуватися в “окопи”. Якщо ми уявляємо це військове “ПДФО” у сумі 100%, то 50% цих коштів планують передати віце-прем’єру Михайлу Федорову на армію дронів, а інших 50% – на державну відбудову”, – підкреслила народна депутатка України Оксана Савчук.

Категорії
Гроші
Новини
Loading...