Фермеру, що вирощує полуницю під Франківськом, відшкодують за вирощення ягід і системи поливу

У селі Чукалівка Франківської громади фермер Богдан Лутчин вирощує полуницю, лохину, кавуни та перець. Фермерське господарство успішне, відоме під брендом “Беррі Прикарпаття”. Ягідники закладені...

У селі Чукалівка Франківської громади фермер Богдан Лутчин вирощує полуницю, лохину, кавуни та перець.

Фермерське господарство успішне, відоме під брендом “Беррі Прикарпаття”. Ягідники закладені на площі близько одного гектара. Власник господарства Богдан Лутчин розповідає, що працює вже 6 років. Недавно фермер подався на відшкодування частини витрат в рамках Програми підтримки та розвитку фермерства та сільського господарства у Франківській громаді. Про це повідомив очільник громади Руслан Марцінків, який побував у фермера.

«При вирощуванні нашої продукції використовуються новітні технології, в нас є комп’ютерна діагностика, і плюс ми даємо крапельний полив, тобто рослина має тільки те, що повинно бути. Урожай в нас в основному з весни до пізньої осені, тобто ви можете приїхати і посмакувати», – розповідає власник фермерського господарства «Беррі Прикарпаття» Богдан Лутчин.

На «Беррі Прикарпаття» полуниця зростає у тунелях іспанського типу, вони провітрюються з усіх боків, а під час сонячної погоди залишається тінь. Плівка у теплиці особлива – вона забирає двадцять п’ять відсотків ультрафіолету.

Франківська громада продовжує підтримувати фермерство та сільське господарство. Програма підтримки та розвитку діє вже майже рік. За словами директора Департаменту комунальних ресурсів та сільського господарства Миколи Вітенка, зараз бюджет міста готовий відшкодовувати за вирощення рослин, зокрема ягід до 200 тисяч гривень, але не більше 50% від загальних витрат фермерів.

«Підприємець вже подав документи, і буквально на наступній комісії його звернення буде розглянуте, затверджено виконкомом, і підприємець буде мати можливість отримати відшкодування. Що, звичайно, є позитивно і для громади, бо створюються нові робочі місця, так і для підприємця, тому що є можливість розвивати рослинництво в громаді, – каже Вітенко. – Так само місто готове відшкодовувати системи поливу, мова йде про відшкодування на суму до 300 тисяч гривень, але не більше ніж 50%, і так само модульних теплиць, мова йде про відшкодування до 500 тисяч гривень, але не більше ніж 30%».

У планах фермера Богдана Лутчина організувати ягідне містечко, щоби батьки з дітьми могли приїхати та спробувати солодкі ягоди. В асортименті планують також ягідні морозиво та смузі.

Категорії
Життя
Новини
Loading...