Аудит Міноборони виявив масштабні порушення в одній з військових частин

Йдеться про військову частину в Чернігівській області. Аудит Міністерства оборони виявив порушення в одній з військових частин  майже на 40 млн грн. Як зазначається...

Йдеться про військову частину в Чернігівській області.

Аудит Міністерства оборони виявив порушення в одній з військових частин  майже на 40 млн грн.

Як зазначається у повідомленні на сайті Міноборони, Служба внутрішнього аудиту міністерства у співпраці з правоохоронними органами провела перевірку однієї з військових частин у Чернігівській області.

“Аудитори встановили порушення, що призвели до збитків державі на суму 38,8 млн грн. Зокрема наймасштабніше із чотирьох порушень – безпідставне завищення вартості придбаних у 2022 році генераторів, що спричинило 37,1 млн грн збитків”, – йдеться у повідомленні.

Аудит встановив, що посадові особи військової частини укладали додаткові угоди з постачальниками, чим істотно змінювали умови договору. Через це вони закупили на 163 генератори менше від встановленої потреби.

“При чому в період з жовтня 2022-го по квітень 2023 року, коли генератори були критично потрібні військовим, більшість з них до військових частин не постачалися, а накопичувалися на складах. Частка виданих генераторів для користування не перевищила 15% від закуплених”, – наголосили у Міноборони.

Крім того, зазначається у повідомленні, було встановлено й інші порушення на загальну суму 1,7 млн грн.

Підкреслюється також, що під час перевірки Служби внутрішнього аудиту Міноборони було встановлено факти перешкоджання діям аудиторів.

“Щодо порушень посадових осіб – зокрема командира військової частини – що призвели до втрат з державного бюджету, рішенням керівництва Міноборони матеріали передано до правоохоронних органів”, – йдеться у повідомленні.

Категорії
Трафунки
Новини
Loading...