Виплати франківським захисникам: спростили умови отримання

ЦНАПи Івано-Франківської громади продовжують приймати документи на виплати військовослужбовцям. Цього року список захисників, які можуть розраховувати на підтримку, суттєво розширився. Найпопулярнішою виплатою залишається допомога...

ЦНАПи Івано-Франківської громади продовжують приймати документи на виплати військовослужбовцям.

Цього року список захисників, які можуть розраховувати на підтримку, суттєво розширився. Найпопулярнішою виплатою залишається допомога військовому на купівлю спорядження. Відтак, на останній сесії міської ради прийняли ряд змін, щоби спростити процес і якомога більше військових змогли отримати цю допомогу від громади. 

«Військові частини, які розміщенні на території Івано-Франківської громади, і військовослужбовці, які служать у цих військових частинах, і були зареєстровані у 2024 році – зможуть отримати 20 тисяч гривень. Для всіх решти виплат військовослужбовець має бути зареєстрований до 1 січня 2024 року. Також додалася ще одна виплата – це 30 тисяч гривень для тих військових, які вже отримали 20 тисяч гривень допомоги на спорядження, призвані, мобілізовані та не були на «нулі». Після навчання потрапили на передову, брали участь у бойових діях, отримали довідку форми 6, то для них встановлена додаткова виплата ще 30 тисяч гривень», – каже начальник Управління взаємодії зі Збройними Силами України, Національною гвардією України, правоохоронними органами Департаменту по взаємодії зі Збройними Силами України, Національною гвардією України, правоохоронними органами Івано-Франківської міської ради Олександр Петрів.

Бойовий медик Володимир Панас прийшов до Центру надання адміністративних послуг, щоби подати заяву на отримання виплати на спорядження 50 тисяч гривень. Невдовзі знову відправляється на бойове чергування під Бахмут. Поки є час, каже військовослужбовець, хоче оформити виплати на спорядження та за народження дитинки у родині захисника – також 50 тисяч з бюджету громади. 

«З потрібними документами можна ознайомитися в Інтернеті. Їх легко зібрати. Потрібні паспорт, ідентифікаційний код, довідка про безпосередню участь у бойових діях. Дуже багато речей потрібно закупити, тому така допомога від громади для військових – це дуже добра підтримка. Дізнався про це з мережі Інтернет, там було описано, що потрібно і куди звертатися», – каже військовослужбовець ЗСУ Володимир Панас.
За даними Департаменту адміністративних послуг, понад тисячу заяв вже подали за перший місяць 2024 року. Для порівняння, минулого року виплати з бюджету громади отримали 3700 захисників та захисниць. У 2024-му році, прогнозує міський голова Руслан Марцінків, програмою підтримки військових скористаються понад 5 тисяч захисників. Адже умови для отримання виплат спростили. 

 «Зокрема забрали дату довідки форми шість і максимально спростили, щоби хлопці могли отримувати більше. Заяви можуть подавати рідні і навіть в онлайн режимі. Такі зміни є добрими. Також ми змінили положення щодо виплат пораненим хлопцям. Затвердили програму на реабілітацію по 10 тисяч гривень, які виплачують як на фізичне, так і на психологічне відновлення. Робимо все, щоби хлопці отримували дієву допомогу від міської територіальної громади», – резюмує Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.

Зауважимо, що на сайті ЦНАПу у окремому розділі «послуги для військовослужбовців» можна ознайомитися з переліком виплат та необхідними документами для їх оформлення. Окрім того, нещодавно міський голова Руслан Марцінків розповів про створений ТГ-канал «Франківськ –Захисникам», де зібрана інформація про те, які є виплати діють для військових та їхніх сімей та як їх отримати.

Категорії
Гроші
Новини
Loading...