Деякі українські консульства призупинили послуги для призовників. Кулеба прокоментував

У деяких українських консульствах перестали приймати документи у громадян призовного віку на отримання консульських послуг. Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба пояснив, що так виконують...

У деяких українських консульствах перестали приймати документи у громадян призовного віку на отримання консульських послуг. Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба пояснив, що так виконують законодавство України щодо мобілізації.

Про припинення консульських послуг заявили консульства України в Польщі та Барселоні в коментарі «Суспільному».

Зокрема, в консульстві Польщі пояснили, що документи тимчасово перестали приймати в громадян призовного віку. Утім зараз розробляють механізми, які будуть діяти відповідно до закону про мобілізацію, додали в дипломатичній установі. У Генеральному консульстві України в Барселоні також заявили, що призупинили приймати заяви «на вчинення консульської дії» для чоловіків призовного віку.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба сказав, що вчора доручив вжити заходів щодо відновлення «справедливого ставлення до чоловіків мобілізаційного віку в Україні та за кордоном».

«Як це виглядає зараз: чоловік призовного віку виїхав за кордон, показав своїй державі, що питання її виживання його не обходить, а потім приходить і хоче отримати від цієї держави послуги. Так не працює. У нас в країні війна», — каже Кулеба.

На його думку, перебування за кордоном не звільняє громадянина від «обовʼязків перед Батьківщиною», зокрема щодо оновлення своїх даних у військкоматах, і саме тому, за його словами, він доручив припинити надання деяких послуг таким людям.

«Це буде чесно», — вважає міністр і додає, що скоро міністерство пояснить порядок отримання консульських послуг у закордонних дипломатичних установах відповідно до закону про мобілізацію, який стане чинним у травні.

Закон про мобілізацію, який нещодавно підписав президент Володимир Зеленський, містить норму про обмеження консульських послуг для чоловіків від 18 до 60 років без військово-облікових документів.

Категорії
ВСЕУКРАЇНСЬКІ НОВИНИ
Новини
Loading...