Туристичне Прикарпаття: куди варто податися з дітьми (фото)

Найстаріша вузькоколійна залізниця України у мальовничому осередку Карпат, Західних Горганах, сама по собі є унікальним приводом, щоб відвідати Вигоду та місцевість навколо, пізнати місцеву...

Найстаріша вузькоколійна залізниця України у мальовничому осередку Карпат, Західних Горганах, сама по собі є унікальним приводом, щоб відвідати Вигоду та місцевість навколо, пізнати місцеву природу та культуру й насолодитися активним відпочинком. 

 

А для того, щоб оптимально спланувати свою Карпатську подорож, пірнути у до цього часу незвідані факти про Карпати та історію місцевості, тісно пов’язаною з деревообробним промислом та вузькоколійною залізницею, – завітайте в одну з найпривабливіших будівель Вигоди у самому її центрі – Центр спадщини Вигодської вузькоколійки.

Історична будівля Центру спадщини має прямий стосунок до Вигодської вузькоколійної залізниці. Збудована у 1855 році вона, після сільської церкви, є найстарішою будівлею у селищі, що слугувала резиденцією Леопольду Попперу фон Подграгі – засновнику вузькоколійки. Про це пише Туристичне Прикарпаття.

Будівля була реконструйована і перетворена для відвідувачів у сучасний інтерпретаційний візит-центр. Тут гостям насамперед пропонують переглянути інтерактивну експозицію, що розповідає про місцеву природу та зокрема лісову екосистему Карпат, місцеву історію – розвиток лісової та деревообробної промисловості довкола Вигоди, виникнення Вигодської вузькоколійки, етнографію, народні ремесла тощо.

Центр також поінформує вас про місцеві атракції, допоможе забронювати житло, придбати мапи, іншу інтерпретаційну літературу, чи орендувати спорядження для активного туризму. На разі, тут можна скористатися базовими комплектами для спостереження за природою – біноклями, лупами, а також дослідити біологічні особливості рослин чи тварин на клітинному чи макро-рівні під мікроскопами. При центрі також діє природнича школа для юних відвідувачів.

І нарешті, в цьому універсальному місці, вірніше, у крамниці центру, ви зможете задовольнити свою потребу в Карпатських сувенірах, путівниках та краєзнавчих книжках, відео та аудіопродукції. В літній сезон зможете насолодитися атмосферою минулого в затишному дворику Центру спадщини за чашечкою кави чи карпатського трав’яного чаю.

 

Джерело

Категорії
Подорожі
Новини
Loading...