Але ж якщо України тобі мало або просто хочеться за кордон, то перше, про що потрібно подумати – це віза.
Наша дружня сусідка Польща з 2011 року дає чудову можливість всім, хто бажає відвідати Європу: спочатку відкрити першу шопінг візу на 7 днів, далі отримати річний шенген (з перебуванням 90 днів у півріччі) без особливих зусиль, всього лише купити щось під час першої подорожі та привезти фактури, і віза ваша.
Але сьогодні ми не про Польщу. Якщо вам потрібна саме італійська віза (для візової історії, для прикраси паспорта чи ви хочете відвідати свою маму в Італії), тоді ця стаття для вас. Насправді оформити її досить легко, якщо уважно і відповідально зібрати весь пакет необхідних документів.
Якщо ви – дитина (чоловік\дружина, мама\тато) або просто родич чи знайомий особи, яка легально працює і проживає в Італії чи є її громадянином, вам пощастило, віза вже майже ваша.
Таким варіантом відкриття візи користувалась особисто вже не одноразово.
Необхідний перелік документів
1. Анкета з 2 фотографіями
2. Лист-запрошення нового зразка
Для родичів, окрім цього, необхідно надати документ, що засвідчує родинний зв’язок (свідоцтво про одруження, свідоцтво про народження, тощо) в оригіналі та копії.
3. Підтвердження зайнятості:
- Довідка з місця роботи (за стандартними вимогами, зарплата за 6 місяців і збереження місця роботи на час поїздки).
- Працівники приватних підприємців додають копію свідоцтва про реєстрацію роботодавця, завірену печаткою роботодавця.
- Пенсіонери – оригінал і копію пенсійного посвідчення.
- Учні та студенти подають завірену печаткою довідку з навчального закладу (для запиту візи під час учбового періоду повинен бути дозвіл з місця навчання на відсутність на заняттях).
- У випадку відсутності офіційного місця зайнятості – письмова заява, у якій висвітлюється економічне становище заявника.
4. Особисті фінансові гарантії
- до 5 днів (фіксована сума 269,60 євро)
- 6-10 днів (44,93 на кожен день)
- 11-20 днів (51,64 фіксована сума + 36,67 на кожен день)
- 20 днів і більше (206, 58 фіксована сума + 27,89 на кожен день)
5. Міжнародний медичний страховий поліс
6. Бронювання квитка
7. Паспорти
- Закордонний паспорт і копія його заповнених сторінок. Паспорт повинен бути дійсним принаймні три місяці після закінчення дії візи. В паспорті мають бути щонайменше 2 вільні сторінки.
- Всі інші закордонні паспорти заявника з дійсним терміном дії (та копії всіх сторінок) і з закінченим терміном дії та копії всіх заповнених сторінок.
- Внутрішній паспорт і копія його заповнених сторінок.
Основний плюс – ви не оплачуєте консульський збір, якщо ви близький родич (один з подружжя, дитина, батьки, дідусь, бабуся та онук) особи, яка має дійсний дозвіл на проживання на території держав-членів.
Якщо у вас немає можливості взяти лист-запрошення – це не проблема. Ви можете легко оформити візу як звичайний турист. Тоді замість пункту 2 вам потрібне підтверджене бронювання проживання на час поїздки (підходить з booking.com). Інші пункти залишаються незмінними.
Усю детальну інформацію про список документів можна переглянути на сайті італійського візового центру. Також тут можна здійснити он-лайн реєстрацію italy-vms.com.ua.