Like

На фейковий платний мітинг у Коломиї зголосились прийти десятки людей

Перед приїздом до Коломиї Юлії Тимошенко 13 лютого у Фейсбуці з’явилося оголошення, в якому людям пропонували гроші за участь у мітингу на підтримку кандидатки....

Перед приїздом до Коломиї Юлії Тимошенко 13 лютого у Фейсбуці з’явилося оголошення, в якому людям пропонували гроші за участь у мітингу на підтримку кандидатки. ОПОРА з’ясувала, що оголошення фейкове. Справою займається поліція.

“Потрібні мітингувальники! Мітинг 13.02 з 16.00 до 19.00 години, Коломия, площа Відродження. Оплата 300 грн + 20 грн за кожну приведену людину. Координатор Сергій”, – йдеться в оголошенні.

Також вказано телефон “координатора Сергія”.

Автором цього поста у Фейсбуці є особа під ніком “Володимир Тимошенко”. У коментарях до цього оголошення він подав афішу запланованої на 13 лютого у Коломиї зустрічі із кандидаткою у Президенти Юлією Тимошенко і дописав: “Підтримаймо, Юля наш Президент!”, передає Курс.

Вказаний у оголошенні мобільний телефон, за яким начебто можна записатись як платний учасник мітингу, виявився реальним номером чоловіка на ім’я Сергій. Як з’ясувала ОПОРА,власником цього номера є Сергій Федчук – керівник Коломийської міської організації політичної партії ВО “Батьківщина”. Під час телефонної розмови Сергій Федчук розповів ОПОРІ, що це провокація. До нього за вищезгаданим оголошенням телефонували десятки людей, але він всіх скеровував до місцевого штабу БПП та до Любомира Жупанського, який, на його думку, причетний до створення цього фейку.

У коментарі ОПОРІ очільник “БПП “Солідарність” у Коломиї Любомир Жупанський спростував звинувачення:

“А для чого мені це робити? Щоб привернути увагу до Юлії Тимошенко? Це було б політтехнологічно неправильно”.

Як повідомила ОПОРІ Ірина Зелінська, тимчасово виконуюча обов’язки начальника управління превентивної діяльності ГУНП області, поліція по цьому факту зареєструвала повідомлення і розпочала перевірку.

Також на сторінці “Коломийської міської організації ГО “Батьківщина Молода” з’явився допис про те, що інформація про платний мітинг, організований начебто на підтримку Юлії Тимошенко, неправдива.

“У зв’язку з останньою інформацією, що виставлена у мережі Facebook «про підкуп учасників зустрічі з кандидатом у Президенти Тимошенко Юлією Володимирівною, офіційно повідомляємо: “ВО “Батьківщина” не оплачує участь у мітингах чи громадських заходах! Будь-яке волевиявлення громадян у місті Коломия є повністю їх особистою думкою, просимо поважати жителів нашого міста та не надавати неправдивої пропагандистської інформації”. Із повагою, ВО “Батьківщина”, – йдеться у дописі.

Як зауважує координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Івано-Франківській області Богдан Морикіт, цей факт можна розцінювати як прояв “чорного піару”. 

“Зважаючи на те, що аудиторія соцмереж не завжди тяжіє до перевірки правдивості оприлюдненої там інформації, це повідомлення могло мати вплив на формування негативного ставлення до публічного заходу, організованого кандидатом на пост Президента України. Крім того, активне використання соцмереж у агітаційних і контрагітаційних цілях під час цієї виборчої кампанії може свідчити про зростання ролі соцмереж у виборчому процесі”, – наголосив Богдан Морикіт.

Читайте також: На Прикарпатті поліція спільно з представниками ГО “Громадянська мережа ОПОРА” протидіють правопорушенням у виборчій сфері


Like

Категорії
Політика
Новини
Loading...