Like

2020 рік на Прикарпатті пропонують оголосити «Роком пам’яті депортованих українців у ХХ столітті»

З відповідним зверненням під час засідання комісії обласної ради з питань гуманітарної політики виступив депутат облради, історик Сергій Адамович. За його словами, традиційно в...

З відповідним зверненням під час засідання комісії обласної ради з питань гуманітарної політики виступив депутат облради, історик Сергій Адамович. За його словами, традиційно в області проголошують ювілейні роки присвячені важливим датам в нашій історії. У наступному році виповнюється 80-річниця початку масової депортації українців. Тож депутат пропонує присвятити 2020 рік вшануванню цих подій.   

«В 1939 році сюди прийшли так звані «перші совіти» і вже у вересні-жовтні  вони почали опрацьовувати документи по виселенню категорій, які вони вважали небезпечними. Людина могла бути репресована за те, що була священником, так званим «куркулем» чи належала до інтелігенції. Масові депортації почалися з 1940 року. В нашій області постраждали близько 500 тисяч людей, пише пише “Бліц-інфо”.

Це прикарпатці, які були розстріляні, ув’язнені, депортовані. Окрім того, що людей виселяли в Сибір, Казахстан та на північ, наша область співпережила трагедію депортації Лемків. До сьогодні ці люди не мають статусу примусово переселених. І третя категорія постраждалих, коли прикарпатських селян примусово змушували переїздити в південні регіони країни. Цілими селами люди їхали в Херсон, Миколаїв», – пояснив Адамович.

Депутат запевнив членів комісії, що на сьогодні вже є напрацювання, як провести цей рік, починаючи з пам’ятних знаків і закінчуючи списками постраждалих, виданням наукових праць, та музеєм депортації в Брошневі.

Члени комісії одноголосно підтримали таке звернення на сесію обласної ради.

Читайте також: На Прикарпатті масово звільняються медики через заборгованість із заробітної плати


Like

Категорії
Новини
Новини
Loading...