Like

У Калуському районі заборонили публічне використання російськомовного культурного продукту

Калуська районна рада проголосувала за проєкт рішення, яким на території району вводиться мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту. Як зазначено у преамбулі рішення,...

Калуська районна рада проголосувала за проєкт рішення, яким на території району вводиться мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту.

Як зазначено у преамбулі рішення, метою його прийняття є «уникнення ескалації напруги в суспільстві та недопущення розпалювання міжнаціональної ворожнечі, виявлення суспільної солідарності з воїнами, котрі захищають східні терени нашої держави від російської військової агресії; задля захисту українського інформаційного простору від гібридних впливів держави-агресора та подолання наслідків тривалої мовної русифікації; беручи до уваги численні звернення патріотичних та ветеранських громадських організацій», інформують “Вікна”.

Мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту в будь-яких формах на території Калуського району буде діяти до моменту повного припинення окупації території України.

Районна рада доручила Калуській районній державній адміністрації вжити заходів щодо проведення систематичної роз’яснювальної роботи для фізичних та юридичних осіб про мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту, рекомендувала сільським радам прийняти аналогічні рішення, а відділ культури Калуської РДА зобов’язали надавати бажаючим україномовний культурний продукт.

Нагадаємо, у вересні минулого року аналогічний мораторій запровадила Львівська обласна рада. Рішення оскаржувалося в судах, справа дійшла до Верховного Суду, який відмовив у задоволенні позову. Наприкінці минулого року мораторій також запровадила Івано-Франківська обласна рада. Станом на сьогодні такий мораторій діє на території Львівської, Волинської, Івано-Франківської, Тернопільської, Хмельницької та Житомирської областей.

Рішення про мораторій має рекомендаційний характер, жодної відповідальності на його порушення не передбачено.

Читайте також: Під час “нормандського саміту” на Донбасі загинули троє військових — ООС


Like

Категорії
Новини
Новини
Loading...