Стала відома ціна газу для населення після Нового року

Кінцева гарантована роздрібна ціна на газ для населення у січні-квітні становитиме від 7,2 до 7,8 грн за 1 куб. м. За умови поточних транспортних...

Кінцева гарантована роздрібна ціна на газ для населення у січні-квітні становитиме від 7,2 до 7,8 грн за 1 куб. м.

За умови поточних транспортних тарифів кінцева гарантована роздрібна ціна на газ у січні-квітні 2020 року для потреб населення з урахуванням ПДВ становитиме від 7,2 до 7,8 грн за 1 куб. м проти 8,5 грн за 1 куб. м у 1-му кварталі 2019 року. Про це йдеться у повідомленні прес-служби «Нафтогазу України», пише “Уніан”.

Повідомляється, що гарантована оптова ціна «Нафтогазу» зафіксована на рівні 5500 грн за тис. куб. м (без урахування ПДВ, транспортних витрат і націнки газзбутів), що дозволить захистити побутових споживачів від різкого подорожчання газу, яке може статися у 1-му кварталі 2020 року.

Запропонована гарантована ціна на 12% нижче, ніж регульована ціна, за якою «Нафтогаз» продавав газ захищеним споживачам у січні-квітні 2019 року. Тоді оптова ціна для споживачів в рамках ПСО становила 6236 грн за тис. куб. м. «Кінцева роздрібна ціна для побутових споживачів у кожному регіоні залежить від витрат на транспортування газу магістральними і регіональними газопроводами, а також націнки газзбутів. За поточних транспортних тарифів кінцева роздрібна ціна з урахуванням ПДВ становитиме від 7,2 до 7,8 грн за 1 куб. м (проти 8,5 грн за 1 куб. м у 1-му кварталі 2019 р.)», – зазначається у повідомленні.

Повідомляється, що гарантована ціна була визначена на підставі котирувань на одній з найбільших європейських газових бірж і зафіксована на рівні фактичних форвардних контрактів з поставкою у січні-березні 2020 року, які уклав «Нафтогаз». Наголошується, що гарантована ціна на газ діятиме як для поставки газу побутовим споживачам, так і для виробників теплової енергії, що дозволить уникнути різкого збільшення вартості послуг з надання тепла і гарячої води. «З 1 січня 2020 року і до кінця опалювального сезону всі домогосподарства і виробники тепла автоматично будуть отримувати газ за гарантованою ціною. Для цього від споживачів не потрібно жодних дій, підписання додаткових угод або внесення передоплати», – йдеться у повідомленні.

При цьому будь-який споживач може відмовитися від запропонованої гарантованої квартальної ціни і обрати щомісячну ринкову ціну. В цьому випадку з 10 по 24 грудня таким споживачам необхідно звернутися до своїх регіональних збутових компаній, які запропонують алгоритм відмови від гарантованої ціни, найбільш зручний клієнтові. Після 24 грудня споживачі, які оберуть щомісячну ціну, не зможуть скористатися гарантованою ціною.

Нагадуємо, що наприкінці листопада Кабінет міністрів України ухвалив рішення про упровадження гарантованої ціни на газ для населення на рівні близько 8 тис. грн за 1 тис. куб. м, що дозволить запобігти можливому тарифному стрибку навіть у разі припинення транзиту російського газу через Україну з 1 січня 2020 року. Запаси газу в підземних сховищах на момент припинення закачування становили 21,76 млрд куб. м, тоді як до початку опалювального сезону 2018-2019 років Україна накопичила в ПСГ 17,2 млрд кубометрів газу. Для забезпечення стабільного проходження осінньо-зимового сезону 2019/2020 років Україні необхідно було накопичити в ПСГ не менш як 20 млрд куб. м газу.

Читайте також: Архієпископ ПЦУ Климент оголосив голодування біля будівлі Кабміну

Категорії
ВСЕУКРАЇНСЬКІ НОВИНИ
Новини
Loading...