Like

“Дати можливість вірити в диво”: Калуська психологиня розповіла, як говорити з дитиною про святого Миколая

Калуська психологиня Іванна Гусениця розкриває секрети, як говорити з дитиною про святого Миколая та що важливо робити напередодні свят. У коментарі “Вікнам” Іванна Гусениця зазначила, що у...

Калуська психологиня Іванна Гусениця розкриває секрети, як говорити з дитиною про святого Миколая та що важливо робити напередодні свят.

У коментарі “Вікнам” Іванна Гусениця зазначила, що у цій справі важливий індивідуальний підхід і мудрість батьків.

“Коли дитина підростає, з’являються запитання. І тут батькам слід бути особливо уважними, що б знайти «золоту серединку», аби не обманювати і не розчарувати дитинку, і дати можливість вірити в диво. До кожного дитяти — індивідуальний підхід і тут вам допоможе ваша батьківська мудрість”, — зазначає психолог.

Важливо дитині донести інформацію правдиво, переконує психологиня:

“У будь-яких стосунках важливі чесність і відвертість. Якщо вже виникають запитання, дитині треба говорити правдиво. Тому можна розказати, що святий Миколай — це реальна особа, що він виріс у багатій релігійній сім’ї. Отримавши спадок, вночі, що б ніхто не бачив, робив подарунки тим, хто цього дуже потребував. І це було справжнім дивом для людей”.

На думку Іванни Гусениці, краще сказати, що святий Миколай все ж існує, але через рідних і близьких приносить подарунки:

“Варто сказати, що святий Миколай приносить подарунки через батьків, бабусь і дідусів, друзів.  Це дасть дитині опору в житті. Так ми знаємо, що є реальні люди, які нас підтримують, дбають про нас, допомагають. І це важливо”.

Особливим моментом для дітей є написання листа для святого Миколая. Психологиня пропонує батькам разом із дітьми написати листа.

“Є дітки, які пишуть листи, у яких описують про свої мрії і бажання. Це дуже особливий момент. Слід дуже уважно і обережно до цього поставитися. Ви можете разом написати цього листа. Це чудовий і захоплюючий момент”.

А ще вона зазначає, що можна дозволити дитині відчути себе ініціатором свята:

“Також  можна дозволити дитині відчути себе такою, що й сама дарує свято. Вона, з вашою допомогою, може зробити сюрприз для менших сестер чи братів, привітати родичів чи друзів, учителів. Чудовим життєвим прикладом стане спільна покупка подарунку для діток, які виховуються в дитячих будинках”.

Напередодні свят важливо не тільки дарувати подарунки, а й увагу.

“Особливо перед святами, люди, що по якійсь причині далеко від дому, відчувають ностальгію. Самотні люди гостріше відчувають самотність і свята стають не в радість. Подзвоніть своїм рідним і близьким, і, навіть, чужим, якщо знаєте, що людина потребує уваги”, — рекомендує Іванна Гусениця.     

Особливої уваги під час свята потребують військові та хворі в лікарнях:

“Працюючи з людьми, особливо з військовими, нашими захисниками, часто чула, що у свята так хочеться уваги. Особливо, коли у лікарні, а всі святкують”.

Якщо у вас є така можливість, провідайте наших захисників у лікарнях, радить Іванна Гусениця. Повірте, вони будуть неймовірно щасливі. Свята — найкраща мить дарувати турботу, радість, увагу і приймати її.

Психологиня бажає всім щедрого Миколая, радості від дрібничок, посмішок, сніжної зими. Адже мрії — здійснюються!

Читайте також: У Мінсоцполітики попередили українців про останню можливість оформити субсидію з початку опалювального сезону


Gastro If
Gastro If

Категорії
Новини
Новини
Loading...