Like

На Рогатинщині велика рогата худоба хворіє на лейкоз

Рогатинським районним управлінням ГУ Держпродспоживслужби в області при проведенні планового відбору та дослідженні крові від великої рогатої худоби встановлено позитивний результат на лейкоз.  ...

Рогатинським районним управлінням ГУ Держпродспоживслужби в області при проведенні планового відбору та дослідженні крові від великої рогатої худоби встановлено позитивний результат на лейкоз.

 

Лейкоз великої рогатої худоби виявили у сільськогосподарському виробничому кооперативі ім. Грушевського у селі Чесники, інформують “Вікна” з посиланням на пресслужбу Рогатинської райдержадміністрації.

У зв’язку з цим під керівництвом голови Рогатинської РДА Володимира Штогрина відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії. Під час засідання було розглянуто та затверджено план організаційно-господарських, ветеринарно-санітарних і спеціальних заходів для ліквідації лейкозу великої рогатої худоби в СВК ім. Грушевського із зазначенням строків виконання та відповідальних виконавців.

За підсумками засідання прийнято відповідні рішення.

Довідка. Лейкоз великої рогатої худоби — хронічне інфекційне захворювання пухлинної природи, збудником якого є ретровірус — вірус лейкозу великої рогатої худоби (ВЛ ВРХ). Лейкоз перебігає частіше безсимптомно, а при наявності ознак розвитку патологічного процесу проявляється злоякісними змінами крові (лімфоцитоз) та утворенням пухлин у кровотворних та інших органах і тканинах. При лейкозі ВРХ суттєво порушуються обмінні процеси в організмі хворої тварини, як наслідок відбуваються зміни якісних характеристик молока і м’яса та накопичення в них шкідливих для організму людей та тварин продуктів обміну.

Читайте також: Були неминучими: еколог назвала причину повеней на Франківщині


Like

Категорії
Новини
Новини
Loading...