Like

У Калуші скасували рішення про підвищення тарифів

28 липня виконавчий комітет Калуської міської ради розглянув питання про скасування свого ж рішення від 28 січня цього року “Про тарифи на комунальні послуги,що...

28 липня виконавчий комітет Калуської міської ради розглянув питання про скасування свого ж рішення від 28 січня цього року “Про тарифи на комунальні послуги,що надаються комунальним підприємством “Екосервіс”.

Нагадаємо тоді виконком вирішив підвищити тарифи на послуги комунального підприємства з 1 березня для всіх категорій споживачів. Причина — збільшення мінімальної заробітної плати, екологічного податку тощо.  Тарифи в Калуші зросли так: за ввезення і захоронення 1 кубічного метра сміття для населення — з 68,82 до 81,79 гривні; для бюджетних установ — з 77,59 до 92,21 гривні; для інших споживачів — з 94,46 до 112,26 гривні, пишуть “Вікна”.

Оплата за послуги з вивезення та захоронення твердих побутових відходів із одного мешканця приватного сектору зросла з 16,72 до 18,96 гривні на місяць, а з одного мешканця багатоповерхівок — з 14,63 до 16,59 гривні на місяць. Ріст тарифів склав 13,4%, за ними калушани оплачувати послуги КП “Екосервіс” впродовж чотирьох місяців.  Однак вони вже неактуальні.

Так, як пояснив на засіданні виконкому директор КП “Екосервіс” Ігор Свистун, мешканка Калуша написала скаргу і в червні відбулася перевірка. Перевірка встановила, що виконком не мав права приймати рішення про підвищення тарифів, оскільки не було встановлено норми накопичення побутових відходів (раніше, до вступу у дію нового закону про житлово-комунальні послуги, у такому випадку можна було встановлювати тариф, виходячи з мінімальних норм. Тепер така можливість відсутня) та немає схеми санітарної очистки міста. Норми накопичення планують встановити за місяць, а роботи з виготовлення схеми санітарної очистки міста вже розпочалися. Але процес є тривалим: його завершать орієнтовно до кінця року.

Відтак, зазначив Ігор Свистун, рішення про підвищення тарифів з 1 березня треба скасувати і повернутися до старих тарифів. Альтернатива — санкції на директора комунального підприємства. Його вже оштрафували на 2,5 тис. гривень, наступний штраф — до 35 тис. гривень, а далі — суд. Ігор Свистун повідомив: консультувався з юристами, висновок — судитися і захищати тарифи, які були затверджені а січні, — безперспективно.

Виконком підтримав проєкт рішення.

“Сумно”, — пояснив його вплив на комунальне підприємство Ігор Свистун. Так, мінімальна зарплата й інші витрати продовжують зростати, як і проблеми “Екосервісу”, який змушений буде надавати послуги за збитковими тарифами.

Щодо калушан, які оплачували за послуги з 1 березня за новими і вже скасованими тарифами, то їхню оплату перерахують, а переплачене зарахують в рахунок наступних платежів. Йдеться про 500-520 тис. гривень.

Тож, тепер калушани мають сплачувати за послуги КП «Екосервіс» за тарифами, які діяли до 1 березня: мешканці приватного сектору — 16,72 гривні з людини на місяць, а мешканці багатоповерхівок — 14,63 гривні з людини на місяць.

Головне фото ілюстративне.

Читайте також: Гроші замість “бейбі-боксів” – батьки будуть отримувати матеріальну компенсацію


Like

Категорії
Комуналка
Новини
Loading...