Like

Світлини дівчат із Прикарпаття розмістили на сайті NASA

Світлини учасниць дитячої інформаційної ліги «Сузір’я» ім. Леоніда Каденюка Тисменицької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів та відеоролик, змонтований ними, недавно...

Світлини учасниць дитячої інформаційної ліги «Сузір’я» ім. Леоніда Каденюка Тисменицької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів та відеоролик, змонтований ними, недавно розмістили на сайті найкрутішого космічного аґентства світу — Національного управління з аеронавтики та дослідження космічного простору (NASA) США.

Як це трапилося, розповів “Галичині” засновник і незмінний керівник “Сузір’я” Богдан Нагорняк:

Ця наша сторінка розпочалася з того, що для привернення особливої уваги людства до місії “Марс 2020” NASA оголосило кампанію «Надішли своє ім’я на Марс». Всі охочі могли заповнити спеціальну форму на сайті, зареєструватися у місії і вписати своє ім’я. А потім всі імена занесли на мікрочіп, який прикріпили до марсохода “Персеверанс”. Його старт відбудеться зі стартового космічного комплексу 41 у Кейп—Канавералі (штат Флорида, США) 30 липня і долетить він до “червоної планети” 18 лютого наступного року.  А також NASA запропонувала зробити пам’ятні світлини на фоні ракети “Atlas 5”, яка “підніме” марсохід із Землі, і фото із Центру Управління космічними польотами та стартовою площадкою, ну і світлини на тлі самого Марсу. А ще — створити відео. Всі ці пропозиції були вельми цікаві і пізнавальні і ми, звичайно, взяли у них участь. На головному сайті відомства я заповнив анкету і дозволив NASA використовувати відео у кліпах, присвячених місії. Після його оприлюднення на офіційній сторінці місії NASA наше відео переглянули представники багатьох країн світу, серед яких — Греція, США, Ірак, Італія, й вони передають вітання Україні! Це так престижно, що й Україна в такий спосіб бере активну участь у місії на Марс! А перед цим ми взяли участь у голосуванні на сайті NASA, під час якого новому марсоходові вибирали ім’я. Із восьми запропонованих варіантів ми проголосували за “Perseverance” (у перекладі з англійської — “наполегливість, цілеспрямованість”— Ред.), і було дуже приємно, що саме ця назва набрала найбільшу кількість голосів“.

На сьогодні ДІЛ “Сузір’я” має чотири секції — чотири напрямки діяльності: телебачення, де за 19 років нашого існування вийшли в ефір понад 100 телепрограм і серед них “Дитяча ТСН” і загалом це біля 500 сюжетів та 11 фільмів; релігійний гурток шанувальників Анни де Гвіньє — маленької дівчинки з Франції, яку папа Іван-Павло ІІ оголосив Преподобною — тут діти вивчають життя святих дітей з цілого світу і опублікували три “Хресні Дороги очима дітей”, одна із власними новими стаціями; група любителів книги — “Золота сторінка” і власне аерокосмічна група “К’юріосіті”, в якій вихованці займаються вивченням космосу та всіх місій, що відбуваються в рамках NASA. Тут  також знімають випуски телевізійної програми “Космічні новини” і на сьогодні створено 12 випусків.

Юні тисменичани зустрілися в Києві зі швейцарським астронавтом NASA/ESA Клодом Нікольє, який подарував  групі свої шеврони зі своїх усіх чотирьох космічних місій. А перед цим зустрічалися з нашим космонавтом Леонідом Каденюком, який так тепло зустрічав нас, завжди підтримував і просив зацікавлювати дітей астрономією, бо Україна — космічна держава.

Читайте також: Пам’ятний знак “Щит України” встановили у Коломиї. ВІДЕО


Gastro If
Gastro If

Категорії
Життя
Новини
Loading...