В Білих Ославах на Франківщині коригують списки постраждалих від червневої повені

Увечері 26-го серпня в селі Білі Ослави Надвірнянського району, що на Прикарпатті, працює слідчо-оперативна група, яка з’ясовує, чи є справедливими нарахування компенсаційних коштів постраждалим...

Увечері 26-го серпня в селі Білі Ослави Надвірнянського району, що на Прикарпатті, працює слідчо-оперативна група, яка з’ясовує, чи є справедливими нарахування компенсаційних коштів постраждалим від червневої повені.

Про це розповів депутат Надвірнянської районної ради Микола Дячук, пише “Суспільне”.

На даний час в приміщенні Білоославської сільської ради слідча Христина Гільтайчук збирає від людей свідчення. Від тих, які потерпіли, але не отримали матеріальну допомогу. Слідчо-оперативна група не могла зайти в кабінет голови і відкрити сейф секретаря сільради Оксани Поварчук. Тому викликали ДСНС, вони відкрили кабінет голови. І було вилучення документації зі сейфів голови та секретаря Білоославської сільради”, – каже депутат.

Нагадаємо, що жителі Білих Ослав звинувачують голову села Миколу Щербюка у розкраданні повеневих коштів. Депутати сільської ради на позачерговій сесії проголосували за дострокове припинення його повноважень. Його обов’язки буде виконувати депутат сільради Геннадій Позняк.

Крім зміни керівництва сільради, люди домоглися й перегляду списків постраждалих та категорій збитків, які їм призначили. Зокрема, йдеться про багатодітну сім’ю Світлани П’ятак. За висновком експерта, який оглядав будинок, – приміщення не підлягає ремонту і непридатне для життя після червневого паводку. Голова Івано-Франківської ОДА Віталій Федорів порадив працівникам сільради надати жінці першу категорію, тобто виплатити 300 тисяч гривень. Втім, каже жінка, вона отримала другу і 50 тисяч гривень.

Депутат Надвірнянської районної ради Іван Козловський розповідає:

Сьогодні у мене була зустріч з директором департаменту соціальної політики Івано-Франківської ОДА. У них є комплексна обласна програма соціального захисту населення. Через цю програму знайдено ще близько 200 тисяч гривень на придбання житла. Близько 40 тисяч треба буде з місцевого бюджету. А також знайшли 10 тисяч гривень для плати висновку експерта, який підтверджує, що цей будинок належить до першої категорії, тобто непридатний до проживання. Після цього поміняють категорії з другої на першу, і Світлана отримає ще 250 тисяч гривень“.

Читайте також: Ховався у кущах: у Меморіальному сквері затримали чоловіка з наркотиками. ФОТО

Категорії
Гроші
Новини
Loading...