Калушани мають самостійно вирішувати питання вивезення великогабаритних і будівельних відходів

Однак вони цього не роблять, відтак у Калуші, як повідомив минулого тижня офіційний сайт Калуської міської ради, склалась критична ситуація, пов’язана із складуванням біля...

Однак вони цього не роблять, відтак у Калуші, як повідомив минулого тижня офіційний сайт Калуської міської ради, склалась критична ситуація, пов’язана із складуванням біля контейнерних майданчиків гілок дерев, великогабаритних та ремонтних відходів.


При тому, що відповідно до  Правил благоустрою та утримання території міста Калуша, при виконанні в будинках (квартирах) ремонтних робіт будівельне сміття має щоденно вивозитися балансоутримувачами (власниками) будинків (квартир) та організаціями, які проводять ремонт на сміттєзвалище.  Крім того, юридичним та фізичним особам (їх філіям, відділенням), фізичним особам-підприємцям, а також громадянам забороняється складати відходи на території міста, а також в місцях масового відпочинку людей, зелених насадженнях, парку, скверах та майданчиках, в пам’ятках культурної та історичної спадщини, на кладовищах, прибудинкових територіях, інших територіях загального користування.  Порушення Правил тягне за собою відповідальність згідно статті 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накладення штрафу.

На КП «Екосервіс» — не звертатися

Раніше послугу з вивезення великогабаритних і будівельних відходів можна було замовити на КП «Екосервіс»: у Калуші затверджено тариф на такі послуги, громадяни, які, наприклад, проводять ремонт, укладали договір з комунальним підприємством, оплачували послугу і в обумовлений час до них приїжджав трактор, який і вивозив великогабаритні чи будівельні відходи. «Так мало би бути»,  зазначив у коментарі «Вікнам» директор комунального підприємства Ігор Свистун. Проте, калушани рідко замовляли таку послугу, за його словами  в середньому одне звернення на місяць. А в основному, порушуючи правила, викидали непотріб біля контейнерних майданчиків.

Зараз ситуація змінилася і КП «Екосервіс» не має можливості займатися вивезення великогабаритних і будівельних відходів. «Ми надаємо послуги з вивезення твердих побутових відходів, встановлено тариф, за яким люди платять щомісяця. Такі відходи викидають у контейнери на пристосованих майданчиках, а великогабаритне і будівельне сміття до них не належить. Цього року у Калуші мав відбутися конкурс на вивезення твердих побутових відходів. У зв’язку з карантином його перенесли, відтак ми продовжуємо надавати послуги. При цьому, до складу Калуської територіальної громади увійшли села, які ми також маємо обслуговувати  так само як і приватний сектор у місті. Підприємство має два трактори. Раніше один вивозив сміття з приватного сектору, другий – ми могли залучати для виконання замовлень з вивезення великогабаритних і будівельних відходів. Зараз два трактори щодня вивозять тверді побутові відходи з приватного сектору. Один  з міста, другий  з сіл. Відповідно ми більше не можемо надавати послуги з вивезення великогабаритних відходів. Не треба до нас звертатися  ми не маємо техніки. Хіба що можемо допомогти у суботу. Крім того, у нас на тракторі є один працівник і він фізично не може навантажити такі відходи»,  пояснив Ігор Свистун.  

З приводу вивезення великогабаритних відходів він радить звертатися в управління житлово-комунального господарства чи до підприємців, які надають такі послуги.

Раніше проблем з великогабаритним сміттям, яке захаращує територію біля контейнерних майданчиків було менше. Ігор Свистун це пов’язує з тим, що у зв’язку з карантином чимало заробітчан залишаються вдома і люди масово взялися за ремонти. Крім того, до ліквідації ЖЕО їхні двірники прибрали біля контейнерних майданчиків і слідкували, щоб калушани не викидали сюди непотріб. Відтак будівельне і великогабаритне сміття намагалися вивезти у відділені і малолюдні місця. Тепер є управляючі компанії, які не обслуговують контейнерні майданчики, тож їм байдуже, що біля них робиться.

Стихійні сміттєзвалища біля контейнерних майданчиків ліквідовують коштом міського бюджету

Як зазначає заступник начальника управління житлово-комунального господарства Калуської міської ради Тарас Фіцак, калушани мають самостійно вирішувати питання вивезення своїх будівельних і великогабаритних відходів на полігон. Так само, як це роблять підприємці, що займаються будівництвом чи реконструкцією. Крім того у Калуші є багато підприємців, які мають техніку та працівників і надають такі послуги. Можна вивезти і самостійно, власним автотранспортом, оплативши на полігоні послугу з захоронення відповідно до об’єму і маси сміття  це недорого, кілька гривень за кубометр.  

«Ми хочемо достукатися до свідомості людей. Чому тягнути до смітника старі вікна, труби чи унітази і робити сміттєзвалище? Люди ж організовують і оплачують доставку нових вікон,  сантехніки тощо. Так само вони мають організувати вивезення відходів», — зазначає Тарас Фіцак.

Проте такі заклики поки що не знаходять відгуку. А виявити порушника та оштрафувати його – непросто – коли працівники управління житлово-комунального господарства намагаються з’ясувати хто конкретно викинув те чи інше сміття, то як правило мешканці двору чи будинку кажуть, що їм про це нічого невідомо.

Для того щоб прибирати завали великогабаритного і будівельного сміття з територій біля контейнерних майданчиків, міська влада залучає підприємців, послуги яких оплачує з міського бюджету. Так у серпні було виділено черговий транш і 14 вересня УЖКГ уклало договір на прибирання та впорядкування місць масового накопичення великогабаритних відходів з підприємцем Олександрою Яніцькою на суму 198,9 тис. гривень. За ці кошти можна буде вивезти і захоронити близько 840 кубометрів відходів (237 гривень за один кубометр). Не факт, що цих коштів вистачить до кінця року. Так, це вже четвертий договір УЖКГ з цим підприємцем у поточному році: у січні було укладено договір на ліквідацію стихійних сміттєзвалищ на 198,9 тис. гривень, у липні — на прибирання та впорядкування місць масового накопичення великогабаритних відходів на майже 49 тис. гривень, а на початку серпня  на аналогічні послуги на 198,9 тис. гривень

Читайте також: У Франківську на Чорновола сталася ДТП з потерпілими, – очевидці

Категорії
Комуналка
Новини
Loading...