В Україні обрали найкращого вчителя року

Переможцем національної премії Global Teacher Prize Ukraine 2020 став Василь Дяків. Він уже 24 роки працює у Заліщицькій державній гімназії на Тернопільщині, де викладає...

Переможцем національної премії Global Teacher Prize Ukraine 2020 став Василь Дяків. Він уже 24 роки працює у Заліщицькій державній гімназії на Тернопільщині, де викладає всесвітню історію та історію України, громадянську освіту й основи здоров’я.

Цього року на премію подалася рекордна кількість педагогів — майже 3000 з 21 регіону України. Переможця премії оголосили під час урочистої церемонії у Києві 3 жовтня, пише «Громадське».

Василь Дяків отримає 250 тисяч гривень, поїздку на найбільшу світову освітню подію Global Education and Skills Forum 2021 (у Лондоні) та один рік безкоштовного навчання від організатора премії — громадської спілки «Освіторія».

«Моя бабуся мене вчила нести відповідальність. Вона закладала це в мене. А друге — вона вчилася мене вчитися впродовж життя. І досі від освітнього процесу отримую насолоду, кайф. Зараз, у 21 столітті, найголовніша навичка — комунікація. Я вчу цьому дітей за допомогою дебатів, групової роботи, я хочу записати TED-виступи з учнями», — сказав переможець.

Дяків розповів, що найбільше у професії його надихають діти, саме вони заряджають його мотивацією робити щось краще та нове. Його мрія — аби серед педагогів не було людей з комплексом раба, який не хоче нести відповідальність і боїться робити вибір. Над реалізацією цієї мрії та різних освітніх проєктів Дяків планує працювати разом з іншими колегами та представниками влади.

«Кожна дитина — особистість і має своє бачення, але я їх вчу бути командними гравцями. Пам’ятаймо просту істину Нової української школи — вчитель повинен бути особистістю, патріотом і новатором. Школа завжди обмежена, тому ми маємо виходити за межі, маємо ставити перед дітьми питання, які вони мають вирішувати. Бо за них цього ніхто не зробить», — додав він.

Переможці в інших номінаціях

У номінації «Вибір українців» (визначався відкритим голосуванням) переможцем став учитель початкових класів Середньої загальноосвітньої школи № 35 міста Кам’янське (Дніпропетровська область) Андрій Олійник. За нього віддали свій голос понад 40 тисяч українців. Чоловік працює у школі лише три роки, але полюбився учням своїм підходом на уроках: він використовує LEGO й танцює з дітьми на анімаційних хвилинках.

Найкращою вчителькою хімії стала вчителька з Технологічного багатопрофільного ліцею з загальноосвітніми класами імені Артема Мазура (Хмельницький) Наталія Зима.

Найкращий вчитель фізкультури — Віталій Мушинський із Хмельницької області. Він поїде в Німеччину подивитися, як там викладають цей предмет.

У номінації «Реалізація мрії» перемогу здобула Тетяна Лугіна з Київської області. Вона планує організувати в Яготині скейт-парк.

У номінації «Вибір серцем» переможцем став Олег Швед зі Львова, який 30 років викладав українську мову і літературу в «Охматдиті». Другою переможницею стала вчителька початкової школи Вікторія Щербакова з Сумської області, яка першою в своєму селищі почала працювати в інклюзивному класі.

У номінації «Вчитель громадянської освіти» перемогла Олеся Юрчишин. А вчителем-новатором став Іван Верещака, вчитель астрономії та інформатики Чулаківського закладу повної загальної середньої освіти (Херсонська область).

Що це взагалі за премія?

Міжнародну премію Global Teacher Prize заснував у 2014 році арабський мільярдер Санні Варкі. Нагороду в 1 мільйон доларів отримує найкращий учитель світу, автор найбільш інноваційної, ефективної та нестандартної методики навчання. Переможця обирає спеціальний комітет з видатних учителів, освітніх експертів, чиновників, журналістів, розробників, вчених і підприємців.

В Україні національна премія Global Teacher Prize Ukraine вручається з 2017 року. Її першим лауреатом став вчитель із Чернівців Пауль Пшеничка. У 2018 році перемогу здобув учитель інформатики із Запоріжжя Олександр Жук. У 2019 році найкращою вчителькою стала Наталя Кідалова з Мелітополя.

Читайте також: Осіння казка: в мережі з’явилися неймовірні світлини Чорногори

Категорії
Життя
Новини
Loading...