На Франківщині не можуть прилаштувати “бізонів-нелегалів”

Бізони не рахуються на балансі підприємства “Вигодське лісове господарство”. Про це повідомив головний лісничий підприємства Андрій Рак, пише “Суспільне”. “Я підняв документи по тваринах. З...

Бізони не рахуються на балансі підприємства “Вигодське лісове господарство”.

Про це повідомив головний лісничий підприємства Андрій Рак, пише “Суспільне”.

Я підняв документи по тваринах. З 2013-го року по 2019-й були судові тяганини щодо законного перебування зубрів на території Вигодського лісового господарства. На баланс підприємства ми не можемо їх поставити. А це означає, що прогодувати, надати належний догляд ми не можемо, оскільки це непередбачено законом“, – каже Андрій Рак.

Четвертого травня 2020-го року з ДП “Вигодське лісове господарство” звернулися до Галицького національного природного парку, щоб передати бізонів їм. 15-го липня відправили документи у Міндовкілля, проте відповіді до сих пір немає.

Мисливствознавець Вигодського лісового господарства Анатолій Вертепний розповів, що тварин сюди привезли у 2012-му році. За його словами, тоді була перша хвиля переселення тварин на територію лісгоспу.

Декларували так, що це має бути якась лісова школа для дітей. За ними пішли муфлони, олені благородні, плямисті, лані європейські. Всього було більше 50 штук. Їх привезли без документів. Відповідь керівництва, що вони тимчасово будуть жити, поки не створять господарство, яке планували відкрити”, – розповів Вертепний.

Чоловік каже, що бізонів доглядали працівники лісгоспу та лісової охорони у вільний від роботи час. За словами мисливствознавця, проблема була у тому, що лісівники не знали, у якому віці привезли тварин. Потім почали просити допомоги у ЗМІ, громадських організацій та Галицького НПП, де є реабілітаційний центр, в якому б могли доглядати за бізонами.

Я думаю, що вони могли взяти бізонів як безпритульних. В нас не було ні спеціалістів, ні можливостей, вольєрів, не могли розробити раціон. Якби були документи, то могли б поставити на баланс і укласти угоди з ветеринарами. Але ми своїми силами робили, в основному, на благодійних засадах, – пояснює Вертепний. – Ні одна тварина з голоду не померла. З 2014-го року, я знаю, як вони мають доглядати, щоб не непокоїтися. Порушень немає“.

З 2014-го року працівники лісгоспу зверталися в прокуратуру, поліцію та екоінспецію. Сьогодні на місці працювала комісія з екоінспеції та ветеринар, які визначили, що тварини у задовільному стані.

Лише самиця трохи виснажена, бо мала гін. Можуть бути глисти, може інфекція. Ми не можемо додати ефективний ветеринарний догляд“, – зазначив Анатолій Вертепний.

Офіційний представник Європейського центру збереження зубрів Віталій Смаголь зазначив, що одна тварина справді дуже виснажена. За його словами, навіть після гону самка бізона не може так виглядати.

За нормативами на кожну тварину має припадати не менше 5-6 гектарів. Там має бути не менше 15 гектарів площі. Має бути територія, де є проточна вода, по течії не має бути ферм. Відповідальність повинен нести власник земельної ділянки тієї території, на якій він знаходиться“, – розповів Віталій Смаголь.

Читайте також: На Галицькій митниці собаки допомогли виявити 520 пачок сигарет. ФОТО

Категорії
Життя
Новини
Loading...