Під час пресконференції в ОДА обговорили ситуацію із поширенням COVID-19 на Прикарпатті

Сьогодні, 9 жовтня, під час брифінгу з поширення та протидії коронавірусної інфекції, про ситуацію в області повідомили заступник директора департаменту охорони здоров’я Володимир Дзьомбак...

Сьогодні, 9 жовтня, під час брифінгу з поширення та протидії коронавірусної інфекції, про ситуацію в області повідомили заступник директора департаменту охорони здоров’я Володимир Дзьомбак та заступник директора «Івано-Франківський обласний лабораторний центр МОЗ України» Тетяна Джус. 

За словами Володимира Дзьомбака, від початку карантину на Прикарпатті захворіло 14835 осіб, з них 520 дітей. На жаль, 351 пацієнт помер, що склало 2,4% від кількості захворілих. Посадовець наголосив, що в основному смертність переважає серед  літніх людей, хоча і зареєстровано 2% смертності серед людей віком від 18 до 29 років, 8%  – від 30 до 40 років, 55 хворих зареєстровано з летальним наслідком  у віці 50-69 років, 35% – у віці 70 років і старше. «Однозначно, що навіть у молодому віці смерті пов’язані із супутніми захворюваннями. Тим не менше, хочу нагадати, що карантинні заходи і дотримання всіх необхідних режимівдозволяє уберегтися від захворювання», – додав заступник директора ДОЗ.

Тетяна Джус акцентувала, що ситуація в області залишається напруженою і неблагополучною. Попри те, що за останні минулі два тижні спостерігалося зниження захворюваності,  розслаблятися не слід. Фахівці надалі очікують зростання захворілих, оскільки темпи щоденного виявлення нових випадків у межах наростання. Також представниця лабораторного центру зазначила, що найбільше поширення інфікування COVID-19 в Коломийському, Калуському, Тисменицькому та Косівському районах і місті Івано-Франківську.

Слід також повідомити, що станом на сьогоднішній день заклади охорони здоров’я та медичні працівники готові до надання медичної  допомоги пацієнтам. Вони  оснащені апаратами ШВЛ та забезпечені засобами індивідуального захисту. Кожного дня постійно збільшується відсоток обладнання киснем ліжок, які розгорнуті у 20 медичних закладах, а це – 1851 ліжко. Заповненість цих ліжок склала 36%. Із 141 реанімаційного ліжка зайнято 93, серед них – 37 пацієнтів перебуває на апаратах штучної вентиляції  легень. 

Категорії
Влада
Новини
Loading...