Медичні заклади Калущини самостійно визначать вартість послуг

Цього тижня на засіданні виконавчого комітету Калуської міської ради затвердили план розвитку комунальних некомерційних підприємств. За словами заступниці міського голови Наталії Табачук, це нове впровадження....

Цього тижня на засіданні виконавчого комітету Калуської міської ради затвердили план розвитку комунальних некомерційних підприємств.

За словами заступниці міського голови Наталії Табачук, це нове впровадження. Відтепер плани розвитку медичних закладів будуть затверджувати представники виконавчого комітету, інформують “Вікна”.

Окрім того, на засіданні скасували рішення виконавчого комітету від 22.04.2019 року №92 «Про затвердження переліку та вартості медичних послуг, які надає КНП «Калуський міський центр первинної медико-санітарної допомоги».

Наталія Табачук повідомила, що у зв’язку із зміною законодавства внесли зміни до статутів комунальних некомерційних підприємств. Тому рішення втратило актуальність, адже тепер такі підприємства встновлюватимуть тарифи самостійно і без погодження з виконкомом.

“Згідно із Законом України «Про здоров’я» було передбачено, що комунальне підприємство надає послуги і встановлює тарифи відповідно до розрахунку вартості медичних послуг. У статутах це передбачили. Наразі над цим працюють, тарифи розраховують”.

У рамках прийняття рішення член виконкому Андрій Дрань порушив питання і благодійного фонду “Здоров’я Прикарпаття”. Адже зароблені кошти лікарні ідуть не на рахунок медичного закладу, а через цей фонд:

“Коли в Калуській ЦРЛ робиться ІФА-тест — кошти ідуть на «Здоров’я Прикарпаття». Це неправильно”.

Заступник головного лікаря ЦРЛ Валерій Паляниця підтримав думку Андрія Драня і додав, що ця справа переглядається. Він пояснив, що коли створювався фонд декілька років тому не було іншого механізму оплати послуг. Зараз готують перелік послуг, який буде узгоджений із переліком послуг, які надаються згідно з програмою медичних гарантій.

Читайте також: У свій вихідний патрульний роти ТОР Олег Соловчук наздогнав та затримав винуватця ДТП

Категорії
Життя
Новини
Loading...