Цього тижня під головуванням заступника міського голови Наталії Табачук відбулось засідання спостережної комісії з роботи із звільненими з місць позбавлення волі та засудженими до покарань, не пов’язаних із позбавленням волі. На засідання були запрошені медики, працівники служби у справах дітей та освіти
Лікар-інфекціоніст кабінету “Довіра” Сніжана Сенишин розповіла про надання медичних, санітарних та лікувальних послуг особам, що повернулись з місць позбавлення волі та засудженим до покарання без позбавлення волі. А ще проінформувала про заходи, що проводяться з метою зменшення ризику інфікування на ВІЛ, СНІД та інші небезпечні інфекційні захворювання, пишуть “Вікна” з посиланням на сайт Калуської міської ради
За її словами, станом на 1 жовтня 2020 року зареєстровано та знаходяться під постійним диспансерним наглядом 114 осіб. На четвертій клінічній стадії або стадії СНІДу знаходиться 36 осіб, з них 29 — жителів міста і 7 — жителів села. Антиретровірусну терапію отримують 63 особи на сайті АРТ. У 11-ти осіб ВІЛ поєднана з гепатитом В, з гепатитом С – у 16 осіб, В+С – у 29 осіб. ВІЛ і туберкульоз виявлено у 37 осіб. СІН – 14 осіб, які знаходяться на замісній терапії метадоном в міському наркокабінеті, 12 з яких отримують АРВ-терапію. Загалом за дев’ять місяців 2020 року обстежено 2186 осіб.
Фахівець Калуського МРС філії ДУ “Центр пробації” в Івано-Франківській області Василина Боратюк розповіла, що станом на 27 жовтня 2010 року на обліку в Калуському секторі пробації перебуває 101 засуджена особа. З них :
— вісім осіб, засуджених до покарання у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатись певною діяльністю;
— 15 осіб, засуджених до покарання у виді громадських робіт, з яких 1 неповнолітній;
— 10 осіб, засуджених до виправних робіт;
— 50 осіб звільнених від відбування покарання з випробуванням;
— 18 осіб, засуджених до покарання у виді штрафу.
Крім цього на обліку в секторі перебуває 24 особи, притягнуті до адміністративної відповідальності у виді суспільно корисних робіт.
Начальник служби у справах дітей Леся Дзундза та головний спеціаліст управління освіти міської ради Тетяна Головатчук розповіли про стан злочинності та профілактики правопорушень у підлітковому середовищі, а також надали інформацію про засідання Рад профілактики в ЗЗСО Калуської міської ОТГ.
За їхніми словами, станом на 27 жовтня 2020 року на профілактичному обліку Калуського відділу поліції ГУНП у Івано-Франківській області перебуває п’ять неповнолітніх. Окрім того з метою профілактичної роботи із запобігання злочинності, вивчення та усунення причин та умов, що породжують і сприяють негативним явищам серед неповнолітніх працівниками служби у справах дітей проведено 15 профілактичних рейдів, зокрема і по дотриманню правил торгівлі спиртними напоями та тютюновими виробами.
Адреси установ, куди можуть звернутися звільнені з місць позбавлення волі:
— Калуський міськрайонний сектор філії Державної установи “Центр пробації”, м. Калуш, вул. М. Грушевського, 93 (2-й поверх);
— Калуський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, вул. Пушкіна, 9а (2-й поверх);
— Калуська міськрайонна філія Івано-Франківського обласного центру зайнятості, м. Калуш, бульвар Незалежності, 1;
— Калуський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги, м. Калуш, вул. С. Бандери, 18 (2-й поверх).
Читайте також: У Старуні відбулися традиційні нічні чування. ФОТО