У Франківську хочуть перейменувати вулиці Островського та Богунська

В Івано-Франківську бригада декомунізаторів ініціює перейменування вулиць Островського та Богунська на Гриневичів і Шепаровичів відповідно. Лист з цим проханням до голови громади Руслана Марцінківа написав директор...

В Івано-Франківську бригада декомунізаторів ініціює перейменування вулиць Островського та Богунська на Гриневичів і Шепаровичів відповідно. Лист з цим проханням до голови громади Руслана Марцінківа написав директор Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби ім. Степана Бандери Ярослав Коретчук.

“Богунська не від прізвища полковника часів Хмельницького Івана Богуна (вулиця з такою назвою є у нас), а на честь Богунського полку Червоної Армії під командуванням Щорса, який протягом 1918 – 1920 років воював проти армії УНР”, – йдеться у дописі.

Вулицю Миколи Островського теж хочуть переназвати, адже Островський – радянський військовий та партійний діяч українського походження, письменник, учасник встановлення радянської влади в Україні та боротьби з повстанським рухом, повідомляє Суспільне Карпати.

“Як письменник, відомий своїми романами “Як гартувалася криця” та “Народжені бурею”, які критикують за антиукраїнське зображення борців за незалежність України під час радянсько-української війни 1917—1921 років”, – зазначає Коретчук.

Нагадаємо, на початку 2020-го року в Івано-Франківську створили бригаду декомунізаторів – громадське об’єднання без юридичної реєстрації. Туди увійшли люди, яким важлива історія, які хочуть позбутися старих комуністичних назв у місті.

Читайте також: Суд відмовив “Теплому дому” у знесенні незаконної прибудови до квартири на “БАМі”

Категорії
Комуналка
Новини
Loading...