Like

Як виглядатиме інтерактивний музей зброї в палаці Потоцьких у Франківську. ФОТО

В Івано-Франківську під час реалізації проєкту “Назад до наших спільних коренів” облаштують музей зброї в одному з приміщень корпусу Ж на території палацу Потоцьких....

В Івано-Франківську під час реалізації проєкту “Назад до наших спільних коренів” облаштують музей зброї в одному з приміщень корпусу Ж на території палацу Потоцьких.

Музей буде інтерактивний, цифровий, наповнений спеціально розробленим програмним забезпеченням, засобами відтворення і сенсорними пристроями. Варто зауважити, що, окрім створення виставкових експонатів проєктом передбачено і проведення необхідних для цього ремонтно-реставраційних робіт та робіт з інженерного забезпечення музею. Про це повідомляють на сторінці у фейсбуку Палац Потоцьких “Простір Інноваційних Креацій “Палац”.

Приміщення будівлі будуть розплановані під музейно-виставкову функцію з необхідними додатковими приміщеннями обслуговування (вхідна зона, рецепція з адміністрацією, гардероб, санвузли, універсальний експозиційний простір). Концепцією музею передбачено облаштування кожної інформаційної зони приміщень сучасною презентаційною технікою: у вхідній зоні будинку – сенсорна панель, проекційні відео; у зоні перед входом до основного музейного приміщення – інтерактивний віртуальний промоутер-гід, інтерактивне проекційне відео; у головній залі – мультимедійні вітрини, інтерактивна сенсорна панель, динамічні зображення, панорамні медіа, тощо.

Крім закупівлі обладнання й наповнення експозиції музею, Програмою передбачені кошти на виготовлення науково-проектної документації та, власне на ремонтно-реставраційні роботи та інженерне забезпечення. Станом на зараз визначено та погоджено із Програмою межі опрацювання, площі та об’єми Корпусу Ж, в яких розміщуватиметься інтерактивний “Музей зброї”, що необхідно для розробки науково-проектної, технічної документації.

В процесі розробки науково-проектної документації на реставрацію з пристосуванням буде виконано детальні реставраційні обміри корпусу; додаткові наукові дослідження та забезпечено постійний науковий супровід на усіх етапах проведення реставраційно-ремонтних робіт; сформовано пакет рішень з забезпечення збереження та відновлення автентичних елементів будівлі, та ряд інших, передбачених реставраційними нормативами заходів. Заплановано розведення інженерних мереж, облаштування санвузла, реставрацію підлог на задіяній площі, очищення та оновлення штукатурки на стінах та стелі, робота з реставрацією столярних виробів заповнення віконних та дверних отворів, тощо. На вході в музейний простір буде облаштовано пандус, для безбар’єрного доступу маломобільних груп населення. Також буде завершено реставрацію автентичних вхідних дверей. Крім музейно-виставкової функції, приміщення планується використовувати для різнопланових клубних та пізнавальних зустрічей з тематикою, що відповідає музейній.

Читайте також: “Карантин вихідного дня буде”, – Руслан Марцінків


Gastro If
Gastro If

Категорії
Місто
Новини
Loading...