Like

В Івано-Франківську розмалювали ще одну підстанцію. ФОТО

АТ “Прикарпаттяобленерго” спільно із іменитим муралістом Юрієм Пітчуком зробили місту ще один подарунок – художньо оздоблену розвантажувальну підстанцію, яка не лише забезпечуватиме якісне електропостачання,...

АТ “Прикарпаттяобленерго” спільно із іменитим муралістом Юрієм Пітчуком зробили місту ще один подарунок – художньо оздоблену розвантажувальну підстанцію, яка не лише забезпечуватиме якісне електропостачання, а й милуватиме очі відвідувачам скверу на Валах.

Мова йде про розвантажувальну підстанцію, яку у вересні встановили в сквері на Валах, щоб зняти навантаження із застарілих електромереж середмістя та покращити якість електропостачання.

До слова, аби енергооб’єкт органічно вписувався у міський антураж та не контрастував з архітектурою міста, підстанцію збудували округлою та художньо оздобили.

Темою розпису арт-підстанції слугує “Енергія Карпат”. На фасаді підстанції зображена група оленів, яка рухається дугою, перестрибуючи масивні, порослі мохом камінні брили, характерні для Карпат. Серед них – олень благородний та сарна європейська – мешканці карпатських лісів. На тлі над тваринами зображена лінія гір, у якій легко упізнаються Петрос та Говерла. Весь малюнок символізує чисту та загадкову енергію природи Карпат – таку ж потужну й незамінну, як і електрична енергія.

Концепція “Енергія Карпат” обрана аж ніяк не випадково:

Оскільки розвантажувальна підстанція облаштована у зеленій відпочинковій зоні, нам хотілось доповнити її незайманою природою Карпат, такою самобутньою та надихаючою. Основними кольорами розпису є сірий, оливковий, бірюзовий, фіолетовий, хакі та охра. Завдяки такому спокійному колориту підстанція не здається зайвою у сквері, а надихає глядачів на активний відпочинок, дослідження рідного краю та дбайливе ставлення до навколишнього середовища. Сподіваємось, що нова арт-підстанція стане чудовою фотозоною для мешканців та гостей міста”, – каже автор ідеї та художник Юрій Пітчук.

Арт-підстанція «Енергія Карпат» є третім мистецьким об’єктом середмістя, створеним енергетиками спільно з Юрієм Пітчуком. Першою була підстанція з художнім розписом «Метаморфози чоловіка і жінки» в сквері Руської Трійці, другою – «Енергія стихій» у сквері Міцкевича.

За словами енергетиків, кожна із цих арт-підстанцій стала унікальною окрасою франківських скверів завдяки філігранному поєднанню естетичної краси та глибокого символізму їх розписів. Підстанція на Валах винятком не стане. Щоб переконатись у цьому, достатньо побачити підстанцію на власні очі”, – йдеться у дописі.

Читайте також: У Франківську вшанують жертв Голодомору


Gastro If
Gastro If

Категорії
Життя
Новини
Loading...