Like

Шкарлет обіцяє, що зарплата освітян зросте двічі за рік

З січня 2021 року зарплати працівників бюджетної сфери, в тому числі працівників освіти, збільшаться на 20%, а з липня 2021 року – ще на...

З січня 2021 року зарплати працівників бюджетної сфери, в тому числі працівників освіти, збільшаться на 20%, а з липня 2021 року – ще на 8,3%. 

Як передає “Укрінформ” з посиланням на пресслужбу Міністерства освіти та науки, про це заявив т.в.о міністра освіти та науки Сергій Шкарлет.

У проєкті Державного бюджету України на 2021 рік вказано, що посадові оклади працівників за Єдиною тарифною сіткою збільшуватимуться двічі: з 1 січня та з 1 липня. Отже, із січня 2021 року розміри посадових окладів (ставок заробітної плати) працівників бюджетної сфери, в тому числі галузі освіти і науки, збільшаться на 20%, а з липня – ще на 8,3%. Це збалансований і фінансово забезпечений проєкт бюджету. Тобто кошти на таке збільшення посадових окладів і заробітних плат на 2021 рік передбачені. Працюємо над тим, щоб знайти можливість додатково збільшувати зарплати освітян“, – наголосив Шкарлет.

Так, як повідомили в МОН, після схвалення урядом Верховна Рада в першому читанні вже розглянула проєкт Закону України “Про Державний бюджет України на 2021 рік”, яким передбачено на галузь освіти 173,8 млрд гривень, що порівняно з державним бюджетом на 2020 рік більше на 34 млрд гривень.

У МОН нагадали, що з 23 листопада на позачерговому засіданні уряду ухвалено рішення про зупинення до 31 грудня 2021 року дії постанови Кабінету Міністрів від 10.07.2019 р. № 822 “Про оплату праці педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників закладів і установ освіти і науки” та зазначили, що рішення уряду Володимира Гройсмана, ухвалене в липні 2019 року, не було підкріплене наявністю коштів у бюджеті.

Я зазначається на сайті МОН, рішення, ухвалене 10 липня 2019 року та підписане Прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом в останні дні діяльності його уряду, мало лише популістський характер і не було підкріплене наявністю коштів у бюджеті. Так за розрахунками МОН, на реалізацію постанови уряду від 10.07.2019 № 822 необхідно додатково щонайменше 50 млрд грн із бюджетів різних рівнів.

Водночас у міністерстві звернули увагу на те, що відтермінування постанови КМУ №822 не передбачає змін в умовах оплати праці педагогічних, науково-педагогічних і наукових працівників, що діють сьогодні, а саме: встановлення доплат, надбавок, підвищень посадових окладів (ставок заробітної плати). Так, за повідомленням МОН, цьогоріч було знайдено можливість збільшити посадові оклади всіх працівників бюджетної сфери, зокрема педагогічних, науково-педагогічних і наукових працівників, із 1 вересня 2020 року на 5,8%.

Головне фото ілюстративне.

Читайте також: Чоловік, який грабував жінок у Калуші, проведе за ґратами 4 роки


Gastro If
Gastro If

Категорії
Гроші
Новини
Loading...