Like

Різдвяний піст 2020: історія, традиції та заборони

У християн східного обряду вчора, 28 листопада, розпочався Різдвяний піст. Це один із найтриваліших і найсуворіших постів, він триватиме 40 днів включно до 7...

У християн східного обряду вчора, 28 листопада, розпочався Різдвяний піст. Це один із найтриваліших і найсуворіших постів, він триватиме 40 днів включно до 7 січня.

Цей піст також називали Малою Чотиридесятницею, оскільки Різдво Христове вважали другим Великоднем, тож витримували перед ним сорокаденний період фізичного й духовного очищення. А ще Церква цього дня вшановує мучеників і сповідників Гурія, Самона і Авіва. Всі ці святі жили в ІІІ-ІV століттях і загинули мученицькою смертю за Христову віру, пише “Укрінформ”.

У народі казали, що на Гурія «зима приїжджає на рябій кобилі й розганяє всю нечисть». Начебто різні злі духи затихають і залягають аж до Святок. Щоправда, існує зовсім протилежна думка: саме під час посту лукавий намагається всіляко дошкуляти віруючим.

Народні прикмети на погоду такі: «Якщо в цей день лежить сніг, то долежиться до повені»; «Яка ніч у Пилипівку, такий день у Петрівку». Пилипівський піст, крім усього, співпадав і з зимовим сонцестоянням (21 грудня). Як слушно мовить прислів’я: «У Пилипівку день до обіду».

Головне фото ілюстративне.

Читайте також: У Коломиї пролунав Дзвін Пам’яті за Олексієм Капустяном


Gastro If
Gastro If

Категорії
Життя
Новини
Loading...