Калуська майстриня в’яже восьминогів для недоношених дітей. ФОТО

Калуська майстриня Ілона Дащаківська близько трьох років в’яже дитячі іграшки за допомогою гачка і шпиці. Жінка зізнається, що почала займатися цією справою після смерті...

Калуська майстриня Ілона Дащаківська близько трьох років в’яже дитячі іграшки за допомогою гачка і шпиці.

Жінка зізнається, що почала займатися цією справою після смерті матері, адже сам процес відволікав і заспокоював. Відточивши навички рукоділля, майстриня почала в’язати іграшки не тільки для задоволення, але й на замовлення. Відтак активно брала участь у благодійних ярмарках, що організовували калуські майстрині організації “Колоwорот”. А нещодавно рукодільниця вирішила виготовити незвичайні іграшки — восьминіжок для недоношених немовлят, пишуть “Вікна”.

За освітою Ілона Дащаківська — медик. Наразі — мама в декреті, яка виховує троє дітей. Розповідає, що ідея виготовити восьминіжок виникла тоді, коли побачила телевізійний сюжет, в якому розповіли про те, що для недоношених малят Львівського обласного клінічного перинатального центру потрібні особливі іграшки. Згодом зв’язалася з волонтерами у Фейсбуці, відгукнувшись на потребу.

Ілона Дащаківська  зазначила, що іграшки самі по собі виглядають просто. А їй хотілося створити виріб цікавий. Надихнувшись ідеями інших рукодільниць, жінка черпнула і для себе декілька ідей, привнісши в іграшки і власні задуми:

“Бачила, що хтось сердечко пришиває до голови, хтось — бантик і все це виглядає дуже мило і, водночас, цікаво. Я вирішила, що теж хочу створити щось з цікавинкою”, — розповідає майстриня.

На одну іграшку жінка витратила близько одного дня. Якщо нічим не займатися, розповідає Ілона:

“Восьминіжок потрібно виготовляти з якісного натурального матеріалу і синтетичного наповнювача. Найкраще підходить холофайбер. Іграшки можуть бути кольоровими, але без прикрас, які можуть зашкодити немовляті. Усі частини восьминіжки мають бути добре пришиті, щоб не відірвалися”.

Звісно, іграшки не є просто забавкою для дітей, а виконують важливу функцію, каже калушанка:

“— Мама прикладає восьминога до свого тіла, він набирає її запаху, а потім його кладуть у кувез до дитини. Малятко відчуває запах мами і починає перебирати іграшку, як пуповину, заспокоюється та перестає смикати катетер”.

Ілона Дащаківська вперше відправила іграшки до Львова. Проте і надалі буде долучатися до благодійних акцій і закликає усіх бажаючих, які вміють в’язати, допомагати дітям

Читайте також: Синоптики попереджають про нічні морози

Категорії
Життя
Новини
Loading...