У Франківську планують збільшити ціну на проїзд у комунальному транспорті

Івано-Франківську планують збільшити вартість проїзду в комунальному транспорті. Про це Суспільному Карпати повідомив заступник міського голови Михайло Смушак. За його словами, ціни на перевезення збільшать не...

Івано-Франківську планують збільшити вартість проїзду в комунальному транспорті.

Про це Суспільному Карпати повідомив заступник міського голови Михайло Смушак.

За його словами, ціни на перевезення збільшать не задля прибутку. Поки що невідомо, наскільки гривень зросте ціна – питання вивчається.

“Якщо тариф на проїзд у комунальному транспорті є екононічно необгрунтованим, тобто є нижчим від витрат, яке фізично несе підприємство для того, щоб надати послугу перевезення. Щоб автобус був чистим, був справний і їхав за графіком. Відповідно, якщо ці витрати вищі за доходи, – виникає дефіцит. Його потрібно покривати із міського бюджету. А це кошти громади, які можуть бути використані на ремонти доріг та на інші заходи. Будемо аналізувати розрахунки і шукати вирішення, щоб підприємство не заганяти в борги і не витрачати гроші з міського бюджету”, – каже Смушак.

Першим про збільшення ціни за проїзд у комунальному транспорті повідомив 3 грудня міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків в ефірі місцевого радіо “Західний полюс”.

Голова громади сказав, що вартість проїзду з часом підніматимуть.

“Йдеться про те, щоб хоча би зрівняти вартість комунального транспорту з приватним. Чотири гривні – це сьогодні, вибачте, не та адекватна ціна громадського транспорту. Я вважаю, що все-таки вартість проїзду в комунальному зручному транспорті мала би бути шість гривень. Це питання вивчає мій заступник Михайло Смушак”, – каже мер.

Крім того, міський голова додав, що потрібно надалі стимулювати користуватися людей електронним квитком.

“Ми помітили, що тільки 30 % користуються електронним квитком, і будемо стимулювати це робити. Тобто, якщо ти за готівку хочеш проїхати, то це має бути ще дорожче. А електронним квитком оплатити має бути справді вигідно. Чому це вигідно? Завдяки цьому у нас зросли прибутки комунального транспорту майже вдвічі, бо немає людського фактора. Коли є робота з готівкою, – є втрати. А тут дохід зріс вдвічі. Хочемо, щоб хоча би 70-80 % людей користувалися електронним квитком”, – каже Марцінків.

Читайте також: В Івано-Франківську завтра засяє головна ялинка

Категорії
Місто
Новини
Loading...