Віктор Ляшко пляснив, чому уряд не ввів локдаун на новорічні свята

Кабінет Міністрів України схвалив рішення про посилення карантинних обмежень протягом 8 – 24 січня. Втім, обговорювався й варіант, який би припадав просто на Новий...

Кабінет Міністрів України схвалив рішення про посилення карантинних обмежень протягом 8 – 24 січня. Втім, обговорювався й варіант, який би припадав просто на Новий рік і Різдво. Головний санлікар Віктор Ляшко пояснює: у такому разі ефект від обмежень був би значно меншим.

Обрані урядом дати розраховані з можливого потенційного зростання кількості нових випадків коронавірусу. Про це головний санітарний лікар України Віктор Ляшко розповів в інтерв’ю ТСН інформує канал новин 24.

“Ми чудово розуміємо, що від Нового року до Різдва мобільність людей зменшується. До Нового року вона велика, а від 1 до 7 січня – зменшується”, – зазначив заступник глави МОЗ.

За його словами, у цей період люди контактують переважно зі своїми рідними й близькими – з тими, з ким і святкують. Навіть в умовах карантину уряд не може цього обмежити, тож такий контакт усе одно відбудеться.

“Тому обмеження від 1 до 8 січня не дадуть того очікуваного ефекту, на який ми розраховуємо. Ми досить довго дискутували, прогнозували, і вирішили впроваджувати карантинні обмеження саме від 8 числа”, – підкреслив Віктор Ляшко.

Урядовець очікує, що карантин саме після свят, а не під час, повинен дати максимальний ефект у той момент, коли країна буде виходити з жорсткого карантину на той рівень обмежень, який є зараз.

Крім того, він підкреслив, що в Україні, як і в решті світу спостерігається певна “пандемічна втома”.

“І європейці, і ми також даємо можливість відсвяткувати новорічно-різдвяні свята, розуміючи, що після цього святкування, можливо, будемо очікувати сплеск коронавірусної хвороби”, – резюмував головний санітарний лікар.

Читайте також: На Прикарпатті школярі з гостинцями провідали одиноких людей. ФОТО

Категорії
Влада
Новини
Loading...