Через дефіцит освітньої субвенції, сільські школи Калуської ОТГ під загрозою реорганізації

Дефіцит освітньої субвенції може вдарити по сільських навчальних закладах Калуської ОТГ. Днями на пленарному засіданні сесії Калуської міської ради депутати затвердили текст звернення до...

Дефіцит освітньої субвенції може вдарити по сільських навчальних закладах Калуської ОТГ.

Днями на пленарному засіданні сесії Калуської міської ради депутати затвердили текст звернення до Прем’єр-міністра України Дмитра Шмигаля, міністра освіти Сергія Шкарлета та народних депутатів Олега Марусяка та Едуарда Прощука, пишуть Вікна.

У зверненні міська рада просить переглянути формулу обрахунку розміру освітньої субвенції на 2021 рік та її розподіл. Нагадаємо, за рахунок освітньої субвенції має забезпечуватися заробітна плата педагогічних працівників, інші видатки закладів освіти фінансує міський бюджет. Однак, коштів субвенції на наступний рік на зарплату педагогів не вистачить.

Як повідомила на сесії начальниця міського управління освіти Ірина Люклян, потреба в коштах на виплату зарплати для педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти Калуської громади у 2021 році становить 208,4 млн гривень, а розмір субвенції на наступний рік — 188 млн 558 тис. гривень. Дефіцит — майже 20 млн гривень. Аналогічна ситуація у поточному році — субвенція становить близько  102 млн гривень, а потреба у коштах — 122 млн гривень.

За словами Ірини Люклян, цього року дефіцит субвенції було компенсовано з міського бюджету, на це виділили 20,3 млн гривень.

Як зазначив міський голова Андрій Найда, якщо не переглянуть формулу освітньої субвенції, то в такому разі треба буде спрямовувати кошти міського бюджету на виконання функцій держави. Або ж думати про реорганізацію шкіл, що болісно вдарить у першу чергу по сільських школах.

Читайте також: ДТП за участі автобуса «Калуш-Петранка»: 4 людини травмувалися

Категорії
Гроші
Новини
Loading...