Піклування про диких звірів напряму впливає на примноження популяції лісових мешканців, тому в ДП “Гринявський лісгосп” розпочали підгодівлю диких тварин.
Для цього було заготовлено:
– кормових віників – 5000 шт.;
– сіна – 10 т.
Також було здійснено ряд біотехнічних заходів. Так зокрема:
- викладено солі – 700 кг.;
- влаштовано солонців – 50 шт.;
- влаштовано годівниць – 5 шт.;
- відремонтовано годівниць – 5 шт.
Така допомога дозволить звірині успішно перезимувати, адже це найважча пора року для диких тварин. Різко погіршуються умови добування їжі, у морозні зими це призводить до підвищення смертності або надмірного виснаження диких тварин.
Улітку та восени лісівники активно готують кормову базу для підгодівлі диких тварин. Це в основному сіно, гіллячковий корм (висушені пучки листяних порід, а також малини і кропиви), зерно пшениці, ячменю, кукурудзи.
Також важливою справою є підготовка відповідно обладнаних спеціальних місць, де дичина харчуватиметься , тому головний мисливствознавець спільно з єгерською службою на території мисливських угідь підприємства здійснюють обстеження відбитків слідів диких тварин, оглядають справність годівниць, солонців і підгодівельних майданчиків, доповнюють їх кормами.
“Такі заходи дають змогу визначити місця проживання тварин, їх територіальне розміщення, чисельність в угіддях та використовують для розробки подальших дій для охорони та підгодівлі лісової фауни”, – йдеться у повідомленні.
Читайте також: Заклади освіти Прикарпаття отримають дезінфікуючі засоби та захисні маски на загальну суму 23 мільйони гривень