Прикарпатським дітям-сиротам придбають квартири

17 квартир за кошти державної субвенції зможуть купити діти-сироти з Івано-Франківської області. Минулого року придбали 27 таких квартир на суму понад вісім мільйонів гривень....

17 квартир за кошти державної субвенції зможуть купити діти-сироти з Івано-Франківської області. Минулого року придбали 27 таких квартир на суму понад вісім мільйонів гривень.

Про це розповіла заступниця начальника обласної служби у справах дітей Віталія Попович, пише “Суспільне Карпати”.

“Сьогодні в нашій області на квартирній черзі перебуває 130 дітей-сиріт та осіб з числа сиріт у віці від 16-ти до 23-х років. Звичайно, не всі вони можуть отримати. Купуємо там, де житло вкрай необхідне. Також порядок отримання визначає обласна комісія, зважаючи на квартирну чергу”, – каже чиновниця.

За словами Попович, до 2017-го року на Прикарпатті діяла програма матеріальної підтримки дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування. Житло їм купували за гроші обласного бюджету. З 2017-го року для таких потреб держава надає субвенцію.

“Цьогоріч розподіл субвенції відбувся у серпні, а вже у жовтні місцеві бюджети отримали кошти. Відтак, дитина має рік, щоб придбати житло. Пошуком квартири займаються самі діти або їхні опікуни”, – зазначає чиновниця.

Окрім того, на утримання дітей-сиріт держава щомісячно виділяє від два з половиною прожиткових мінімумів. Якщо ж у них є інвалідність – сума збільшується до 3,5 мінімуму. Така допомога нараховується від того моменту, коли надається статус дитини-сироти чи позбавленої батьківського піклування, і до 23 років.

“При досягненні 18-ти років дітям виділяється з місцевого бюджету одноразова допомога у сумі 1810 грн. Якщо ж дитина перебуває на повному державному забезпеченні, то їй видається пакунок вартістю 40 неоподатковуваних мінімумів і одноразова сума у розмірі шість прожиткових мінімумів. Окрім того, у цієї категорії дітей-сиріт накопичуються кошти на рахунку, які вони отримували щомісяця”, – каже Віталія Попович.

Загалом, на Івано-Франківщині проживає 1296 дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування.

Головне фото ілюстративне.

Читайте також: На Калущині відкрили Різдвяну шопку. ВІДЕО

Категорії
Життя
Новини
Loading...