В Івано-Франківській ОДА розповіли, як діятиме тепер ринок землі

Земельний мораторій, який діяв в Україні близько 20 років, сформував тіньовий ринок землі, дозволяв збагачуватись лише агрохолдинги та сприяв розкраданню землі. Завдяки новій земельній...

Земельний мораторій, який діяв в Україні близько 20 років, сформував тіньовий ринок землі, дозволяв збагачуватись лише агрохолдинги та сприяв розкраданню землі.

Завдяки новій земельній реформі буде сформовано новий ринок землі, буде унеможливлено земельну корупцію та рейди і це дасть поштовх економіці.

Верховною Радою України вже схвалено ряд законопроектів, які відміняють мораторій на роздержавлення земель приватної власності, встановлюють вимоги до покупців земель, визначають правила оприлюднення та відкритості даних про земельну систему державної підтримки виробників сільськогосподарської продукції, зменшують тіньовий ринок, – каже директор департаменту агропромислового розвитку Івано-Франківської обласної державної адміністрації Іван Андріїшин.

Одним із основних законів є ЗУ про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення. Відповідно до цього закону землі сільськогосподарського призначення можуть купувати:

  •  громадяни України,
  • територіальні громади,
  • держава Україна,
  • юридичні особи України учасниками яких є лише громадяни України держава чи органи місцевого самоврядування.

Уже з першого липня 2020 року право на купівлю землі матимуть фізичні особи в обсязі до 100 гектарів, а з 2024 року юридичні особи в обсязі до 10 000 гектарів.

До договору про купівлю-продаж земель є обов’язкові вимоги до його укладання:

  • має бути виключно безготівковий рахунок,
  • перевірка проходження коштів,
  • перевірка нотаріусом угоди та покупця.
Категорії
Влада
Новини
Loading...