На Івано-Франківщині спорудять культурно-мистецький центр “Дзбан”

Регіональна комісія з оцінки та забезпечення проведення попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм та проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів ДФРР, оприлюднила...

Регіональна комісія з оцінки та забезпечення проведення попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм та проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів ДФРР, оприлюднила перелік 14-ти проектів регіонального розвитку, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку в Івано-Франківській області у 2021 році.

Про це інформує пресслужба Івано-Франківської ОДА.

Серед них два проєкти пов’язані з розвитком туристичної інфраструктури:

– капітальний ремонт будівлі Музею писанкового розпису на вул. Чорновола, 43 в м. Коломия Івано-Франківської області;

– нове будівництво культурно-мистецького центру «Дзбан» по вул. Миру в с. Старий Косів, Косівського району, Івано-Франківської області в рамках проекту «Створення культурно-мистецького туристичного комплексу «Мальований дзбан» в селах Вербовець та Старий Косів, Косівського району Івано-Франківської області.

Нагадаємо, що у жовтні минулого року у Косові відбулася презентація проєкту “Будівництво культурно-мистецького центру “Дзбан”. На презентації були присутні заступник міністра культури та інформаційної політики України (далі МКІП) Лариса Петасюк, в.о. генерального директора Директорату книговидання та креативних індустрій МКІП Анастасія Образцова, державний експерт експертної групи з креативних індустрій Директорату книговидання та креативних індустрій МКІП Юлія Федорчук, голова Державного агентства України з питань мистецтв Галина Григоренко, заступник голови Державного агентства розвитку туризму України Кирило Домбровський.

Авторка проєкту, майстриня кераміки Марія Гринюк презентувала аудиторії деталі ініціативи. Проєкт спрямований на розвиток туризму, збереження культурної спадщини та економічного зростання регіону. Його метою є будівництво культурно-мистецького центру “Дзбан” як символу автентичної культури Гуцульщини та сучасного креативно-культурного осередку. Пропонується побудова унікальної і креативної споруди, яка не має аналогів, водночас у символічній формі “Дзбану” збережена традиція. Тут заплановано розмістити кілька цікавих локацій – мінікінотеатр, внутрішній відкритий балкон з виставковими нішами, гончарні майстерні та конференцзали. 

Цей креативний проєкт покликаний не тільки зберігати культурну спадщину, а й розширити туристичну привабливість та економічну спроможність краю.

“Цим проєктом ми задіюємо широке коло верств населення з інших видів народних ремесел, що розвинуті на території Гуцульщини. Вважаємо, що підхід до неординарного вираження об’єктів культурного спрямування спричинить значне зацікавлення туристів до нашої місцевості, а мешканців – до самовираження”, – зазначила Марія Гринюк.

Читайте також: Реконструкція і облагородження: як бачать площу Героїв у Калуші архітектори. ФОТО

Категорії
Культура
Новини
Loading...