Україну знову поділять на карантинні зони

В Україні повернуть адаптивний формат карантину з поділом на зони. Наразі точної дати запровадження немає, однак відомо: він дещо відрізнятиметься від попереднього формату карантину....

В Україні повернуть адаптивний формат карантину з поділом на зони. Наразі точної дати запровадження немає, однак відомо: він дещо відрізнятиметься від попереднього формату карантину.

Відповідну форму карантину МОЗ пропонуватиме запровадити Кабміну, заявив на виступі під час форуму “Україна 30” головний санлікар Віктор Ляшко, пише 24 канал.

“Наразі ми запропонуємо уряду новий світлофор – зони епідбезпеки, які будуть існувати в Україні в середині лютого може наприкінці лютого”, – сказав Ляшко.

За словами Ляшка, Україну планують поділити на 3 або 4 зони за рівнем епідеміологічної небезпеки. Кожна із зон буде чітким маячком: де ситуація дестабілізується і де потрібно вживати додаткових заходів.

Поділ на зони, за словами Ляшка, тепер не буде індикатором заборон чи дозволів на діяльність певних об’єктів, як це було за першого адаптивного карантину. Він вказуватиме на рівень підготовленості певної території та епідситуації.

“Вони, в першу чергу, будуть звітувати і показувати, що є ризик подальшого розвитку епідемії, що може призвести до негативних наслідків”, – додав він.

Ключовою річчю у новому адаптивному карантині, як каже Ляшко, буде спроможність системи охорони здоров’я надавати медичну допомогу всім, хто її потребує. Він наголосив: наразі медична галузь набагато сильніша, ніж була в березні торік. І навіть готова до нових викликів і ускладнень.

Читайте також: Кабмін пом’якшив карантин для масових заходів

Категорії
Влада
Новини
Loading...