Like

У Франківську відкрили виставку живопису Олега Гуцалюка. ФОТО

Вчора, 15-го лютого, у Підземному Переході Ваґабундо відбулося відкриття виставки живопису художника із Кривого Рогу Олега Гуцалюка. Митець представив 16 своїх робіт, пише “Суспільне...

Вчора, 15-го лютого, у Підземному Переході Ваґабундо відбулося відкриття виставки живопису художника із Кривого Рогу Олега Гуцалюка.

Митець представив 16 своїх робіт, пише “Суспільне Карпати”.

“Я сам за професією – шахтар. Працював у криворізькій шахті десять років. Потім вирішив, що я художник, і тепер я художник. Я малюю так, як вмію малювати. Ніде не піддивляюся – те, що мені прийшло в голову, те я і малюю”, – розповідає про себе і своє захоплення художник Олег Гуцалюк.

Митець пише картини вже 26 років. Спеціальної освіти ніде не здобував.

“От хочеться мені малювати, придумав щось, є полотно – беру і малюю. Те, що мені здається, що буде дуже гарне – я малюю”, – каже Олег Гуцалюк.

Назва виставки, за словами автора, походить від назви іншої картини.

“У мене колись була велика картина, яка називалася “Дракон неминучого щастя”. Там був червоний дракон. Мені просто подобається, коли у чомусь присутнє щастя”, – ділиться Олег Гуцалюк.

Один із присутніх на відкритті виставки – друг Олега Гуцалюка, фотограф В’ячеслав Білоус. Чоловік також із Кривого Рогу. Він розповідає, що із автором виставки знайомий давно і у них схожі світогляди.

“Мене захоплює казковість його робіт, різнокольоровість. У нас, у Кривому Розі, мало кольорів, яскравих моментів, це дуже промислове місто. А у картинах Олега присутні різні кольори, і це дарує особливий настрій. Найбільше у його роботах захоплює справжність, природність”, – ділиться В’ячеслав Білоус.

Відкриття виставки відбулося у межах відзначення другої річниці Підземного Переходу Ваґабундо. Один із його засновників та організатор дійства Ростислав Шпук каже, що Підземний Перехід – один із небагатьох просторів, в якому намагаються відновити культурне життя.

“Ми стараємося перевести мистецьке життя з режиму онлайн у режим офлайн. Ми мали зовсім інші виставкові плани, і раптом тут, до річниці Ваґабундо, з’явився цей художник, який виявився нам близький по духу, – розповідає Ростислав Шпук, – тому що Ваґабундо означає щось таке мандрівне, невпіймане, мимобіжне. Мені здається, що ці химерки дуже добре відповідають цьому моменту.”

Виставка триватиме два тижні.

Читайте також: Де завтра у Голині і Калуші не буде світла – перелік вулиць


Gastro If
Gastro If

Категорії
Культура
Новини
Loading...