Like

Франківський виконком просить Зеленського пом’якшити карантин у місті

Сьогодні, 3 березня, відбулося засідання виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради. Члени виконкому звернулися  до Володимира Зеленського та Верховної Ради України щодо пом’якшення карантину в...

Сьогодні, 3 березня, відбулося засідання виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради.

Члени виконкому звернулися  до Володимира Зеленського та Верховної Ради України щодо пом’якшення карантину в Івано-Франківську.

У звернені йдеться про те, що посилення карантину призвело до соціально-економічної напруги у місті. Обмеження роботи транспорту, ресторанів,  закриття закладів культури, неможливість планової госпіталізація створює незручності для жителів міста. Також люди втрачають роботу або ж у цей час не отримують зарплату.

Обмеження транспортного сполучення призвело до того, що люди не можуть доїхати на роботу у ті підприємства, яким дозволено працювати.

Члени виконкому просять:

1. Дозволити органам місцевого самоврядування самостійно вирішувати питання щодо порядку здійснення діяльності бізнесу в умовах карантину для «червоного» рівня епідемічної небезпеки.

2. Пом’якшити заборони та обмеження для суб’єктів господарювання сфери роздрібної торгівлі непродовольчими товарами, встановлені для «червоного» рівня епідемічної небезпеки, а саме: дозволити обслуговування покупців у магазинах з продажу непродовольчих товарів із розрахунку одночасного перебування в торговому залі однієї особи на 10 кв. метрів загальної площі приміщення з неухильним дотриманням карантинних вимог.

3. Запровадити для всіх суб’єктів господарювання сфери роздрібної торгівлі як продовольчими, так і непродовольчими товарами, однакові вимоги щодо одночасного перебування у торговому залі покупців у розрахунку однієї особи на 10 кв. метрів загальної площі приміщення.

4. Кабінету Міністрів України:

– опрацювати розробку механізму надання соціальної підтримки працівникам та суб’єктам господарювання на період дії жорстких протиепідемічних заходів;

– дозволити здійснення роздрібної торгівлі на непродовольчих ринках з неухильним дотриманням карантинних вимог.

Крім того, Верховній Раді невідкладно розглянути законопроєкт №4571 щодо додаткової підтримки платників податків у 2021 році, яким передбачено надати органам місцевого самоврядування у 2021 році право прийняти рішення про внесення змін до прийнятого рішення про встановлення місцевих податків та/або зборів щодо зменшення ставок єдиного податку, та/або плати за землю, та/або податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, щодо об’єктів нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних або юридичних осіб.

Ці заходи зможуть пом’якшити негативні наслідки економічної кризи для суб’єктів господарської діяльності, допоможуть уникнути масових звільнень працівників, вбережуть від швидкого зростання безробіття та зубожіння населення.

Читайте також: Річна ціна на газ для населення може почати діяти з 1 травня


Gastro If
Gastro If

Категорії
Влада
Новини
Loading...