Like

На Франківщині розкопали ймовірне поховання часів Першої світової війни

Імовірне поховання часів Першої світової війни розшукали під час проведення пошукової експедиції працівники обласного комунального підприємства “Пам’ять”. Знахідку розкопали у Косові, пише “Суспільне Карпати”....

Імовірне поховання часів Першої світової війни розшукали під час проведення пошукової експедиції працівники обласного комунального підприємства “Пам’ять”.

Знахідку розкопали у Косові, пише “Суспільне Карпати”.

На місці, де дослідники знайшли поховання, за часів Галицько-Волинського князівства був замок. На його валах після того, як замок зруйнували, планували звести “співоче поле”. Проте вали не витримали і будову згорнули.

Косівчанину Василю Боровичу було приблизно десять років, коли на замковому городищі під час прибирання випадково розкопали траншею з рештками людей. Каже, що тоді на цьому місці хотіли зробити так званий комсомольський парк.

“Ми не знали, що тут лежить. Вже потім сказали, хто і що тут є. Тут от німці, так розумію, що поховання їхніх жертв. Там є яма з протилежного боку. Німці вистріляли кілька тисяч євреїв. Їх, до речі, тримали, де гімназія. Їх просто зганяли, набирали певну партію, виганяли по дорозі сюди. То залишилися ці пивниці від замку. Їх розчистили, поклали дошку й гнали та засипали”, – сказав Василь Борович.

Керівник обласного комунального підприємства “Пам’ять” Василь Тимків каже, що тут у часи Першої світової війни ховали в’язнів. Пізніше нацисти знищували та захоронювали тіла євреїв Косова, а НКВД – українських повстанців.

“Вони використовували готові земляні рови або ями, окопи, які лишалися після війни, і там ховали. Німці діяли педантичніше. Вони копали досить глибокі ями. Це, мабуть, з якихось санітарних міркувань. Радянська влада на ці речі не зважала”, – додав Тимків.

За його словами, поки науковцям важко сказати, скільки саме на цих валах знайдуть поховань.

Читайте також: На Франківщині встановлять флагшток у музеї Степана Бандери за мільйон гривень


Gastro If
Gastro If

Категорії
Культура
Новини
Loading...