З початку року 41 франківець вирішив змінити прізвище, ім’я та по батькові

До Івано-Франківського міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану з початку року надійшла 41 заява про зміну імені: 24 заяви – про зміну прізвища,...

До Івано-Франківського міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану з початку року надійшла 41 заява про зміну імені: 24 заяви – про зміну прізвища, 2 – заяви про зміну імені, 11 громадян подали заяви про зміну по батькові та 4 громадян змінювали прізвища та ім’я одночасно.

Про це інформує Південно-Західне міжрегіональне управління Міністерства юстиції.

Термін розгляду заяви про зміну імені (прізвища, власного імені, по батькові) розглядається відділом державної реєстрації актів цивільного стану у тримісячний строк з дня її подання.

Також нагадують, що з 1 січня 2021 року українці можуть змінювати по батькові на власний розсуд. Так, відповідно до статті 295 Цивільного кодексу України: «Фізична особа, яка досягла 16 років, має право на власний розсуд змінити своє прізвище та (або) власне ім’я, та (або) по батькові.

Фізична особа, яка досягла чотирнадцяти років, має право змінити своє прізвище та (або) власне ім’я, та (або) по батькові за згодою батьків.

У разі якщо над фізичною особою, яка досягла чотирнадцяти років, встановлено піклування, зміна прізвища та (або) власного імені, та (або) по батькові такої особи здійснюється за згодою піклувальника».

Варто зазначити, що державна реєстрація зміни імені проводиться лише стосовно громадян України.

Читайте також: Прикарпатців попереджають про підйом рівнів води у річках

Категорії
Життя
Новини
Loading...