На Закарпатті квітне Долина шафранів у Колочаві

Піку масового цвітіння досягла Долина шафранів у гірському селі Колочава. Цвітіння тут цьогоріч запізнилося через холодну весну і триватиме ще два тижні. Про це...

Піку масового цвітіння досягла Долина шафранів у гірському селі Колочава. Цвітіння тут цьогоріч запізнилося через холодну весну і триватиме ще два тижні.

Про це повідомив працівник колочавського скансену, краєзнавець Юрій Радівілов, пише “Укрінформ”.

За його словами, у Колочавському скансені наразі квітне 3 га. Вони вкривають території густим фіолетовим килимом.

Згідно з правилами карантинної зони, музей-скансен цьогоріч не приймає відвідувачів, хоча працівники виходять на роботу.

За словами Радівілова, до Колочави на цвітіння зазвичай приїжджають групи туристів із різних міст та регіонів України. Цьогоріч це заборонено, тому в селі фіксують тільки поодиноких туристів.

Цікаво, що на решті території Закарпаття у низинних регіонах цвітіння шафранів завершується. В Колочаві воно триватиме ще зо два тижні.

Шафран Гейфеля (Crocus heuffelianus Herb) —декоративна ранньовесняна рослина, що зникає. У народі їх називають брандушками, маслянками або серенками. Занесена до Червоної книги України.

Колочавський скансен “Старе село” – унікальний сільський музей архітектури та побуту, який відтворює матеріальну культуру мешканців Верховини. Музей створений в межах проєкту “Колочава – село десяти музеїв”.

Фото: Юрій Радівілов

Читайте також: Курс на 2 квітня: скільки коштує валюта сьогодні

Категорії
Життя
Новини
Loading...