Волонтери проєкту “1743” планують наприкінці 2021-го року почати проводити екскурсії у костелі Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці та монастирській резиденції, які розташовані в Городенці на Франківщині.
Про це Суспільному Карпати повідомив керівник проєкту Василь Куцик.
Ці архітектурні споруди XVIII століття є пам’ятками національного значення, розповів волонтер. Донедавна вони були у занедбаному стані: без вікон, провалювався дах, приміщення захаращені сміттям, усюди – написи. Учасники проєкту “1743” почали займатися відновленням пам’яток.
“За минулий рік нам вдалося перекрити половину монастиря. Замінили повністю основу даху, — говорить Василь Куцик. — Зробили це за європейськими стандартами, поставили ту саму черепицю, що була до того, австро-угорську. На ній є досить цікавий напис латиницею, що виготовлено її в Коломиї. Всередині в монастирі ми навели порядок. Тепер там можна гарно прогулятися, немає ніякого сміття”.
На виконання робіт, за словами керівника проєкту, витрачали волонтерські внески і церковні пожертви. А за бюджетні гроші придбали дерев’яні матеріали для ремонту даху.
На черзі – започаткування співпраці прикарпатських волонтерів із львівською командою “PINSEL AR” для організації виставок 3D скульптур Пінзеля. Роботи цього відомого галицького скульптора колись прикрашали костел у Городенці.
“Майже всі роботи (я не знаю точної цифри) були вивезені до Львівського музею. Чітко в документах про вивезення написано, що немає ніяких умов для їхнього зберігання. А решта ми насправді не знаємо де. Немає ніяких документів, підтвердження. Багато хто каже, що їх попиляли”, – розказав Василь Куцик.
Окрім 3D скульптур Пінзеля волонтери хочуть показувати відвідувачам виставку речей, знайдених під час проведення робіт на території архітектурних пам’яток. Серед них – підсвічники і металеві прилади, які використовувалися на службах.
Читайте також: Прикарпатські медзаклади, в яких лікують хворих на СOVID-19, отримали допомогу. ФОТО