Прикарпатські медзаклади, в яких лікують хворих на СOVID-19, отримали допомогу. ФОТО

Прикарпатські медзаклади, де лікують хворих на СOVID-19, отримали близько мільйона масок та 16 тисяч захисних костюмів. Окрім цього, лікарням передали 110 тисяч швидких тестів...

Прикарпатські медзаклади, де лікують хворих на СOVID-19, отримали близько мільйона масок та 16 тисяч захисних костюмів. Окрім цього, лікарням передали 110 тисяч швидких тестів для виявлення антигену.

Голова облдержадміністрації Андрій Бойчук розповів Суспільному, що на це із державного бюджету спрямували 25 мільйонів гривень.

Серед медзакладів, яким передали захисні костюми та тести, — Івано-Франківська обласна дитяча клінічна лікарня, що на вулиці Коновальця. За словами директора Тараса Мельника, вони вперше отримують таку допомогу від держави. Досі все купували за власні гроші. На це витрачали понад сто тисяч гривень щомісяця. Тарас Мельник розповідає, що критичними місяцями для медзакладу були лютий та березень — тоді у лікарні перебувало найбільше дітей, хворих на COVID-19.

“Вдалося врятувати всіх дітей. Потребували надзвичайно великих затрат. Ми поки що по “ковідному” пакету не отримували жодних коштів. Якщо дотримуватися усіх вимог, на одного лікаря на добу йде біля десяти масок і 4-5 пар рукавиць. Це для закладу величезні гроші”, — говорить директор обласної дитячої клінічної лікарні Тарас Мельник.

Прикарпатські медзаклади, які лікують хворих на СOVID-19, отримали допомогу: що передали

Допомогу передали й Івано-Франківській обласній клінічній лікарні, що у мікрорайоні Пасічна. Директор медзакладу Остап Грищук каже, попри те, що ситуація із поширенням коронавірусу в області покращилася, медики продовжують потребувати засобів індивідуального захисту.

“Засоби індивідуального захисту лише для медиків будуть передані в обласну клінічну лікарню. Звичайно, що це добре. Тому що пацієнти, якби то не було, вони є. І медик повинен бути захищений. Це є витратний матеріал. Костюм потрібно міняти, маску потрібно міняти, і то не одну вдень. Тобто цей матеріал і це засоби захисту, які завжди необхідні і завжди потрібні, — каже директор обласної клінічної лікарні Остап Грищук.

Прикарпатські медзаклади, які лікують хворих на СOVID-19, отримали допомогу: що передали

За словами голови Івано-Франківської ОДА Андрія Бойчука, засоби індивідуального захисту та тести протягом тижня повинні отримати й решта медзакладів, у яких лікують хворих на COVID-19. Їх в області – 31.

Читайте також: У селі Павлівка триває ремонт автодороги державного значення Н-10. ФОТО

Категорії
Життя
Новини
Loading...