Сіль, цукор та борошно: В Калуші повідомляють про зріст запасів на складах

Нещодавній ажіотаж щодо купівлі солі призвів до того, що приправа зникла з полиць магазинів. А та, що залишилась, значно зросла в ціні. Оскільки українські...

Нещодавній ажіотаж щодо купівлі солі призвів до того, що приправа зникла з полиць магазинів. А та, що залишилась, значно зросла в ціні. Оскільки українські промисловці стикнулися з проблемами на виробництві, через зрозумілі причини – сіль почали імпортувати з-за кордону.

Про це повідомив міський голова Калуша Андрій Найда.

Він відзначив, що імпорт дозволить не лише наповнити полиці магазинів, а й дещо знизити вартість продукту. Однак, в порівнянні з ціною на період до ажіотажу – імпортна сіль все ж буде дорожчою вітчизняної, пишуть Версії

«Надмірний ажіотажний попит на сіль призвів не тільки до її дефіциту, а й до підвищення її вартості. Оптові бази і великі торгівельні мережі, що працюють на території нашої громади, впродовж останніх двох тижнів забезпечили масове постачання імпортної солі з Польщі, Румунії, Італії та Туреччини, що дозволить наповнити полиці магазинів сіллю у достатній кількості та дещо знизити захмарні ціни на неї. Проте, вартість закордонної солі, у порівнянні з вітчизняною, все одно буде вищою через більшу її собівартість та затрати на доставку», – відзначив Андрій Найда.

За його словами динаміка зміни запасів солі на підприємствах оптової торгівлі Калуської громади впродовж двох тижнів зросла від 17093 кг 20 травня (початок надмірного попиту) до 22 250 кг станом на 3 червня.

«Теперішні запаси солі на оптових базах без врахування великих торгових мереж, які завозять сіль централізовано, складають 2-ох місячну норму споживання мешканців нашої громади», – пояснив очільник Калуша.

Він також зазначив, що суттєво зросли на оптових базах впродовж останнього тижня запаси цукру та борошна. Зокрема, станом на 31 травня залишок цукру становив 15 тонн, а 3 червня – 32 тонни; борошна – від 53 до 60 тонн.

«Проте, на жаль, відбувається ріст цін на більшість товарів, в тому числі і на цукор та борошно, що зумовлено девальвацією гривні та різким зростанням вартості паливно-мастильних матеріалів», – додав Андрій Найда.

До слова. Моніторинг цін на соціально значущі товари здійснює Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області.

Категорії
Новини
Новини
Loading...