Контрнаступ планували за підручниками НАТО, 4 місяців мало б вистачити, щоб зайти до Криму та воювати там, – Залужний

Сили оборони України під час контрнаступу мали б просуватися зі швидкістю 30 км на день, прориваючи російські оборонні лінії. Про це йдеться у статті Залужного...
General Valerii Zaluzhnyi, the Commander-in-Chief of the Armed Forces of Ukraine as seen in his office in the building of the General Staff of the Armed Forces of Ukraine in Kyiv, Ukraine on June 28, 2023. (Photo by Oksana Parafeniuk/For The Washington Post via Getty Images)

Сили оборони України під час контрнаступу мали б просуватися зі швидкістю 30 км на день, прориваючи російські оборонні лінії.

Про це йдеться у статті Залужного для The Economist.

“Якщо ви подивитеся на підручники НАТО і на математику, яку ми робили (плануючи контрнаступ. – Ред.), то чотирьох місяців мало б вистачити на те, щоб ми дійшли до Криму, повоювали в Криму, повернулися з Криму і знову пішли туди і повернулися”, – зазначив Залужний.

Водночас, зазначається в матеріалі, війська та техніка застрягли на мінних полях на підступах до Бахмуту на сході, а техніку, поставлену із Заходу, розстрілювала російська артилерія і безпілотники. Така ж історія розгорнулася і на головному напрямку наступу, на півдні, де новостворені і недосвідчені бригади, попри те, що були оснащені сучасним західним спорядженням, одразу ж зіткнулися з проблемами.

“Спочатку я подумав, що щось не так з нашими командирами, тому змінив деяких з них. Потім я подумав, що, можливо, наші солдати не придатні для виконання завдань, тому в деяких бригадах я “перемістив” солдатів”, – пояснив Залужний.

Коли ці зміни не принесли результату, командувач наказав своїм підлеглим відкопати книгу, яку він колись бачив, бувши студентом військової академії в Україні. Вона називалася “Прорив укріплених ліній оборони”. Вона була опублікована в 1941 році радянським генерал-майором П. С. Смірновим, який аналізував битви Першої світової війни.

“І ще до того, як я прочитав її до середини, я зрозумів, що це саме те місце, де ми знаходимося, тому що, як і тоді, рівень нашого технологічного розвитку сьогодні вводить в ступор як нас, так і наших ворогів”, – додав головнокомандувач.

Ця теза, за словами Залужного, підтвердилася, коли він побував на лінії фронту в Авдіївці, також на сході, де росія нещодавно просунулася на кілька сотень метрів за кілька тижнів, перекинувши туди дві свої армії: “На екранах наших моніторів того дня, коли я був там, ми бачили 140 російських машин, які згоріли у вогні протягом чотирьох годин після того, як потрапили в зону досяжності нашої артилерії”.

Тих, хто втікав, переслідували FPV-дрони, дистанційно керовані і з вибуховими зарядами, які їхні оператори просто спрямовували у ворога. Така ж картина розгортається, коли українські війська намагаються просунутися вперед. Генерал Залужний описує поле бою, на якому сучасні сенсори можуть виявити будь-яку концентрацію сил, а сучасна високоточна зброя може її знищити.

“Простий факт полягає в тому, що ми бачимо все, що робить ворог, а він бачить все, що робимо ми. Для того, щоб вийти з цього глухого кута, нам потрібно щось нове, на кшталт пороху, який винайшли китайці і яким ми досі вбиваємо один одного”, – сказав він.

Цього разу, однак, вирішальним фактором буде не один новий винахід, а поєднання всіх технічних рішень, які вже існують, каже він. У статті Залужний закликає до інновацій у сфері безпілотників, радіоелектронної боротьби, протиартилерійських засобів і засобів розмінування, в тому числі нових робототехнічних рішень.

“Ми повинні використовувати силу, закладену в нових технологіях”, – підсумував генерал.

Категорії
Війна
Новини
Loading...