Національні кухні різних народів світу — це своєрідна подорож у подорожі. Саме тому, відправляючись в чужу країну, варто знати, що спробувати, щоб назавжди отримати враження від поїздки.
Пропонуємо вам добірку найсмачніших страв 18 країн світу.
Австралія: ширяючий пиріг (Pie floater). Цю страву часто називають ідеальним ліками від похмілля. Це м’ясний пиріг в австралійському стилі, який «занурений» в гороховий суп або «ширяє» над ним. Іноді зверху кладуть томатний соус, оцет, сіль і перець.
Бельгія: муль-фрі. Звичайно, мідії і картоплю фрі можна поїсти і в інших країнах, але настільки пряна і смачна комбінація вперше з’явилася саме в Бельгії. Мідії готують по-різному (з вином, вершковим маслом і прянощами або навіть в томатному бульйоні) і подають з солоною хрусткою картопелькою фрі. Запивається все це освіжаючим бельгійським пивом.
Канада: путін (наголос на «і»). Путін вперше з’явився в Квебеку, це дуже смачна калорійна страва, яке зігріє вас зсередини: картопля фрі і скибочки сиру в гарячій підливі.
Китай: шанхайські пельмені. Складно вибрати всього одну найкращу страву в такій величезній країні, як Китай, але, мабуть, шанхайські пельмені (сяо лонг бао) заслуговують цього звання. З’явилася ця страва в Шанхаї і являє собою пельмені з м’ясною начинкою, які варять на пару в бульйоні в бамбуковій корзинці.
Коста-Ріка: тамале. Якщо ви опинилися в Коста-Ріці в грудні, ви напевно побачите тамале на кожному розі, бо ці коржі роблять в основному на Різдво. Тамале можуть мати дуже різні начинки, в тому числі свинину, рис, яйця, родзинки, оливки, моркву і перець. Їх обертають в листя райського банану і готують в дров’яній печі.
Англія: ростбіф і йоркширський пудинг. Ці страви вважаються національними в Англії. Поєднаєте аромат яловичини в підливі з гарячим хлібом.
Грузія: хачапурі. Пряні коржики з сиром або яйцем.
Голландія: маринований оселедець. Це сире філе оселедця, яке маринують в суміші з сидру, вина, цукру, прянощів і / або спецій. Найкраще цю страву їсти на свіжій смаженій булочці з рубаною цибулею.
Індія: курчата тандурі. В Індії кухня сильно варіюється залежно від регіону, тому практично неможливо вибрати лише одну страву, щоб описати всю країну. На півночі страви більш «м’ясні», з каррі і ароматним хлібом. На півдні – більш вегетаріанські та гострі. Що ж, якби довелося вибирати, напевно, курчата тандурі могли б отримати звання кращої страви Індії. Вона складається з власне курчат, яких маринують в тандурі масала і смажать в спеціальній печі тандурі. Подають з овочами, йогуртовим соусом і рисом.
Індонезія: мартабак. Мартабак – це солодкий індонезійський пиріг. Зверху і знизу це, по суті, пористий пиріг, а в середині можуть бути різні солодощі – від шоколадної крихти до тертого сиру і арахісу, а іноді й банану! Продаються по всій Індонезії просто на вулицях.
Казахстан: бешбармак. У перекладі означає «п’ять пальців», тому що цю страву спочатку їли руками. Варене м’ясо (баранину або яловичину) ріжуть кубиками і змішують з вареною локшиною, а потім приправляють цибульним соусом. Подається у великій круглій тарілі з бульйоном з баранини як гарнір.
Мексика: моле. Соус моле – один з найскладніших і смачних в світі, тому що в ньому використовується більше ста інгредієнтів. З’явився цей соус в регіонах Пуебло і Оахака, але знайти його можна практично по всій країні.
Польща: жур. Жур – це основа для супу, що складається з житнього борошна, яка зброджується у воді до п’яти днів. У бульйон додають рубані овочі – моркву, пастернак, кореневу селеру, цибулю-порей, картоплю, часник, а також зазвичай яйця і сосиски.
Португалія: франсезінья. Це португальський сендвіч з хліба, шинки, лінгуікі (копченої свинячої ковбаски) і стейка. Все це поливають розтопленим сиром і томатним соусом. Найкраще їсти з картоплею фрі і холодним пивком.
Словаччина: бринзові галушки. Це маленькі картопляні галушки з м’яким сиром з козячого молока (бринза) і беконом.
Тайвань: хлібна труна. Це дуже товстий шматок білого хліба з начинкою з різної смакоти, наприклад курки або перченої яловичини.
Таїланд: Пхат тхай. Цю страву придумали в Таїланді в 1930-х роках, і з того часу вона залишається культовою по всій країні. Тонку рисову локшину обсмажують з тофу і креветками і приправляють цукром, тамариндом, оцтом, чилі і рибним соусом. Виходить дуже пряно і смачно.
Уельс: пиріг Кларка. Пряні м’ясні пиріжки, що зародилися в Кардіффі, Уельс. Їх роблять за секретним рецептом, але в них ви знайдете м’ясо, овочі і підливу.