Калуш отримав 2500 доз вакцин проти дифтерії

Через різке збільшення восени цього року випадків захворювання на дифтерію медики забили на сполох і закликають робити щеплення проти цієї недуги. Як повідомив головний...

Через різке збільшення восени цього року випадків захворювання на дифтерію медики забили на сполох і закликають робити щеплення проти цієї недуги.

Як повідомив головний лікар Калуського міського центру первинної медико-санітарної допомоги Михайло Гаврилишин, через велику кількість бажаючих вакцинуватися у міській поліклініці на початку листопада використали всю наявну вакцину. Проте заклад подав в область заявку на її потребу і вчора, 14 листопада, вже отримав 2,5 тисячі доз. Тож сьогодні, 15 листопада, з 11.00 у міській поліклініці відновили щеплення проти дифтерії, пише “Калуш ФМ”

Дорослих вакцинують у поліклініці на вулиці Б. Хмельницького, а дітей — в дитячій поліклініці на вулиці Будівельників і Дзвонарській. Вакцина АДП-М (виробництво Індії) для всіх безоплатна.

Додамо, що наразі у Калуші від дифтерії вакциновано 86-87% дітей та 31,5% дорослого населення.

Оскільки єдиним вагомим захистом від цієї недуги є вакцинація, то медики радять краянам не легковажити і по можливості зробити щеплення. Згідно із календарем профілактичних щеплень, дітям роблять щеплення вакциною АКДП у 2, 4 та 6 місяців. Ревакцинацію проводять у 18 місяців та у 6 років. Потім у 16 років щеплення робиться вакцинацією АДП-М, а після цього ревакцинацію треба повторювати кожні 10 років.

Якщо дорослому не робили щеплення, то потрібно провести триразову вакцинацію АДП-М. При цьому друге вакцинування має відбутися не менше ніж через 30 днів, а третє — через пів року.

Нагадаємо, що востаннє епідемія дифтерії в Україні була в 1991–1998 роках. Її причиною став низький рівень вакцинації і відсутність ревакцинації. Тоді дифтерією захворіло близько 20 тисяч людей, 696 із яких померли.

Довідка.

Дифтерія — це гостре інфекційне захворювання з повітряно-крапельним механізмом передавання, що характеризується місцевим фібринозним запаленням (переважно слизових оболонок ротоглотки) та явищами загальної інтоксикації з переважним ураженням серцево-судинної та нервової систем, нирок.

Читайте також: Поліцейські охорони Івано-Франківщини долучилися до загальнонаціональної акції “Здай кров – врятуй життя”. ФОТО

Категорії
Здоров'я
Новини
Loading...