Івано-Франківська крайова організація фізкультурно-спортивного товариства “Україна” готується до відкриття однойменного музею спорту за адресою: Чорновола, 128а.
Попередньо, понад 100 раритетних спортивних фото, більш як 50 речей відомих спортсменів, десятки одиниць старого інвентарю та обладнання франківці зможуть побачити з 30 червня.
Як розповів Галці голова Івано-Франківської крайової організації фізкультурно-спортивного товариства “Україна” Олександр Фотуйма, ідея створення музею спорту бере початок в 1990 році й належить засновнику товариства Ярославу Гонтковському.
“Музей “Спорту” підхопили ми – теперішнє керівництво організації. Створюємо його для наступного покоління – для спортивної освіченості дітей. Вони зможуть прийти й доторкнутися до форми, сфотографуватися з відомими спортсменами, дізнатися більше про спорт краю”, – пояснює ідею Фотуйма.
Музей оформили в ретростилі. Наразі планується чотири експозиції, які змінюватимуться кожні три місяці.
Перша, за словами спортивного дослідника, буде присвячена відомим спортсменам Івано-Франківщини.
Свої речі презентували перший професійний боксер Західної України Віталій Копитко та не менш знаний спортсмен Віталій Цісик. Є речі легкоатлетів Романа Вірастюка, Тетяни Ляхович, Христини Стуй, Ірини Шепетюк, дзюдоїста Романа Гонтюка, боксера Андрія Федчука.
Друга експозиція буде присвячена Роману Вірастюку – відомому спортсмену України.
На його честь в Івано-Франківську збудують спорткомплекс.
Третя експозиція стосуватиметься історії боксу Івано-Франківської області.
Четверту, попередньо, присвятять ветеранському руху “Пенсіонери спорту”.
З часом, за словами Олександра Фотуйми, експозиції поповнюватимуться й надалі. Так, найсильніша людина планети, прикарпатець Василь Вірастюк обіцяв подарувати свій реквізит, а Міністр молоді та спорту України Вадим Гутцайт – фехтувальні рапіри.
“Це не просто фотографії на стенді, а безпосередньо експонати від тих людей, які брали участь в чемпіонатах, які є взірцем українського спорту. Музей стане локацією для популяризації та розвитку видів спорту в Україні”, – каже Фотуйма.
Дослідник спорту ділиться, планують також проводити різні заходи спільно з партнерами з Києва й Варшави.
До слова, музей створюють за кошти фізкультурно-спортивного товариства “Україна” та меценатів.
За оновленнями музею можна слідкувати на сторінці Олександра Фотуйми у фейсбуці.
Читайте також: Карітас Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ передав допомогу медичним закладам міста та області