Інклюзивний проєкт Франківського драмтеатру “КОЛО-БО-РАЦІО!” став проєктом 2020-го року у сфері інклюзивного мистецтва від Українського культурного фонду. У результаті “КОЛО-БО-РАЦІО!” виник інклюзивний мюзикл “Навіщо лемуру хвіст чупакабри”.
Режисерка мюзиклу Роза Саркісян поділилася планами щодо продовження проєкту та враженнями від перемоги, пише “Суспільне Карпати”.
“У театрі я шукаю іншодумців. Шукаю саме теми, які міцно заангажовані в тему інакшості. Тут можна розширювати кордони. Коли театр — це не тільки професійні актори і це якийсь храм, в який можуть увійти тільки обрані, — каже Роза Саркісян. — Тут можуть бути всі різні”.
До створення інклюзивного мюзиклу залучили людей з інвалідністю та професійних митців. За основу взяли п’єсу Ірини Гарець “Навіщо лемуру хвіст чупакабри”.
“Основна мета була створити мистецько-освітній проєкт. Ми проводили різні майстер-класи з людьми з інвалідністю: з вокалу, хореографії, акторської майстерності, драматургії, проводили психологічні тренінги. Друга частина — мистецька. Ми реалізували інклюзивний мюзикл,” — розповідає про проєкт Роза Саркісян.
Коли такі проєкти виникають у державних інституціях — це ніби легалізація певних поглядів, каже режисерка.
“Для мене ці роботи — дуже важливі. Глядач — як мікросуспільство. Зала раптом бачить, що існує інше життя, є інші проблеми. Це завжди пошук комунікації із суспільством”, — підсумовує Роза Саркісян.
Також проєкт планують продовжувати, можливо створять документальну виставу, в якій усі актори будуть люди з інвалідністю.
Мюзикл увійшов до репертуару Івано-Франківського національного академічного драматичного театру ім. Івана Франка.
Читайте також: Прикарпатець здобув бронзу на чемпіонаті України з важкої атлетики серед юніорів