Маленькому прикарпатцю вперше в Україні пересадили печінку від посмертного донора

Однорічному малюку вперше в Україні трансплантували печінку від посмертного донора. Унікальну операцію виконали в дитячій лікарні Першого територіального медичного об’єднання Львова 12 січня. Орган...
Однорічному малюку вперше в Україні трансплантували печінку від посмертного донора.

Унікальну операцію виконали в дитячій лікарні Першого територіального медичного об’єднання Львова 12 січня. Орган для цього вперше транспортували вертольотом із Вінниці. Нині, на сьому добу після операції,  медики можуть нарешті сказати: печінка працює, стан дитини стабільний. 

Як повідомили у лікарні, пацієнтом став хлопчик Артемчик із маленького села на Надвірнящині вагою всього 9,5 кг. Він народився із непрохідними жовчовивідними шляхами. Діагноз – атрезія жовчних протоків, виражена печінкова недостатність. Його дитині поставили на третьому місяці життя. Хворобу в малюка видавали жовта шкіра та склери очей, а ще великий животик. Печінка поступово відмовляла.

У серпні 22-річній мамі Христині сказали: єдиний вихід врятувати сина – трансплантація печінки. Її від посмертного донора таким маленьким діткам в нашій країні ще не робили, а з родини Артемчикові за донора не підходив ніхто.

Відтак останні чотири місяці хлопчик з мамою жили в лікарні і лише сподівалися дочекатися операції. Там 6 січня малюк відсвяткував свій перший День народження.

І от 12 січня стало відомо – у Вінниці, в обласній клінічній психоневрологічній лікарні ім.акад.О.Ющенка, є донор. Це 44-річний чоловік, у мозку якого розірвалася аневризма. Врятувати пацієнта лікарі не змогли, але родина чоловіка підписала згоду на вилучення органів.

Печінку, яка поза тілом “живе” максимум 12 годин, з Вінниці доправив вертоліт Нацполіції. Орган в дитячій лікарні на Орлика зустріли трансплантологи – це наші лікарі та команда колег з столичної лікарні “Феофанія”, які приїхали на допомогу.

Хірургічне втручання було надскадним. Спершу лікарям треба було розділити донорську печінку, аби взяти для маленького Артемчика її частину. Потім розпочалася сама трансплантація, яка тривала до ранку – це близько 12 годин.

Відтоді малюк перебуває в реанімації під цілодобовим моніторингом.

Категорії
Здоров'я
Новини
Loading...